GündemTüm HaberlerTürkiye

Temmuz Sıcakları Geri Geliyor!

İki gündür etkili olan serin hava yerini aşırı sıcaklara bırakacak ve sıcaklık 35 dereceye kadar çıkacak.

Meteorolojiye göre, temmuz sıcakları Türkiye’ye geri geliyor. Geçtiğimiz günlerde yurdun batısında etkili olan serin ve yağışlı hava yerini aşırı sıcaklara bırakacak ve bazı illerimizde sıcaklık 35 dereceye kadar çıkacak. Son yılların en sıcak sonbahar mevsimini yaşarken uzmanlar bu sıcaklık değerleri için endişeli. Küresel ısınmanın etkisi her yıl artarak hissedilmeye devam ediliyor.

Hafta sonundan itibaren sıcaklıklar yurt genelinde belirgin oranda artış gösterecek. Cumartesi günü İstanbul‘da sıcaklık 32 derece olması beklenirken İzmir, Muğla ve Manisa illerimizde sıcaklık 35 dereceye kadar çıkacak. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan,

“Yaz bitmiyor, çok uzun yılların en sıcak sonbaharını yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ekim Ayında Temmuz Sıcaklıkları

Editör Dilek Çalışkan, Cezayir ve Libya çölleri üzerinden gelecek sıcak hava dalgası ile ilgili bilgi verdi. Yurt içerisinde 7. sıcak hava dalgasının etkili olacağını belirterek,

“Sıcaklık artışı yurt genelinde olacak ancak bundan en çok Marmara ve Ege Bölgesi etkilenecek. Bu sıcaklıklar temmuz değerlerinde. İstanbul 32 Ege’de dereceler 35’lere kadar çıkacak.” şeklinde konuştu.

Ekim Ayında Temmuz Sıcaklıkları

 

Yüksek Sıcaklıkların Ardından Kuvvetli Yağış Bekleniyor

Özellikle Marmara ve Ege Bölgesi’ni etkileyecek yüksek sıcaklık değerlerinin ardından kuvvetli yağışın geri gelmesi bekleniyor. Dilek Çalışkan, öte yandan hafta sonu zayıf rüzgarlarla birlikte yurdun büyük bir kesminde sis görülmesini beklediklerini de belirtti. Ayrıca Çalışkan, bugün Trabzon, Artvin, Ordu, Rize, Ardahan, Van, Ağrı, Hakkari için de kuvvetli yağış ve dolu uyarısında bulundu.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu