Tüm Haberler

Piyasalarda yükseliş sürüyor

ABD başkanlık seçimlerinde sandıklar açıldıkça ibrenin Joe Biden’a dönmesiyle dün Wall Street’te yaşanan güçlü yükselişlerin ardından bu sabah Asya ve ABD vadeli endekslerinde de yukarı hareketler görülüyor. S&P ve Dow Jones vadeliler yüzde 0,7 civarında Nasdaq vadeli ise yüzde 1,5’e kadar artıda. Küresel piyasalarda, ABD seçimleri izlenirken herhangi bir hamle beklenmese de bugün Fed ve İngiltere Merkez Bankası, faiz kararlarını da açıklayacak. Fed’in faiz kararı saat 22.00’da gelecek ve ardından Fed başkanı Powell basın toplantısı düzenleyecek.

Piyasalar kazananı değil süreci fiyatlıyor

Analistler, ABD seçim yarışının Kongre’deki tıkanmanın süreceğine ve kim başkan seçilirse seçilsin büyük politika değişiklikleri yapılmasının, regülasyonların sıkılaştırılmasının önüne geçeceğine yönelik iyimserliğinin borsalara alım getirdiğini ifade ediyorlar.

Dolar/TL ve euro/TL hafif artıda başladı

Yurt içinde ise bugün ABD seçimleri ve küresel piyasaların yanı sıra haftalık para banka verileri izlenecek. Dün oldukça geniş bir bantta dalgalanan dolar/TL, bu sabah saatlerinde 8,44-8,45 seviyelerinden el değiştiriyor. Euro/TL’de 9,90’ın üzerinde hareketler söz konusu. Veri takviminin sakin olduğu günde, Anadolu Efes, Enka İnşaat,  MLP Sağlık, Ülker ve Petkim’in üçüncü çeyrek bilançolarını açıklaması  bekleniyor.

Altın, ABD seçimi haberleri ile yatay seyrediyor

Altın fiyatları, ABD seçimi haberleri ile yatay seyrediyor. Altının ons fiyatı 1.907 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Uzmanlar, ABD’de seçim sonuçlarının netleşmediği ortamda yatay seyrin devam etmesini bekliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu