DünyaGündemTüm Haberler

Nutella’ya Tepki Yağdı! Nutella Helal Mi?

Dünyaca tanınan çikolata firmalarından Nutella, ürünlerinin helal olup olmadığı sorusuna cevap verdi. İşte şaşırtan cevap!

İtalyan bir çikolata firması tarafından üretilen ve çok sevilen Nutella, helal olmadığını açıklaması ile oldukça tepki çekti. Sosyal medyadan sorulan soruya karşı ‘Hayır, helal değiliz‘ şeklinde yanıt vermesi tepkilere yol açtı. Firma, tepkiler sonrası geri adım attı. İşte detaylar..

Nutella Helal Mi?

Bir müşteri Twitter üzerinden Nutella’ya helal olup olmadıklarını sordu. Nutella, bu soruyu Hayır, helal değiliz” şeklinde cevapladı.

Tepki Çeken Tweetler:

Nutella Helal Mi

 

Bu tweet üzerine Nutella’ya ciddi bir tepki gösterildi. Tepkiler üzerine geri adım atan Nutella, hatalı tweet attıklarını açıkladı. Firma yaptığı açıklamada, 

‘Dünya çapında satılan tüm Nutella, Helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerin %90’ından fazlası halihazırda üçüncü bir şahıs tarafından Helal sertifikasına sahiptir ve geri kalan fabrikaları sertifikalandırma sürecindeyiz. Daha önceki tweet’imizde yaptığımız hatadan dolayı özür dileriz.” ifadelerine yer verdi.

Yapmış olduğu açıklamada %90 şeklinde belirtmesi ise oldukça dikkat çekti. İşte o açıklama:

Nutella Açıklama

 

Nutella, bugün  sorulan “Ürünleriniz helal mi” sorusuna ise dünya çapında satılan Nutella’ların helal tüketim için uygun olduğunu söyleyen bir şekilde cevap verdi:

Nutella

 

Neden başlangıçta Hayır, helal değiliz” şeklinde yanlış bir tweet atıldığı ise merak konusu oldu. Yanlış tweet atılmasıyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. “Nutella helal mi?” sorusunu soran müşteri ile alay mı ettiler? Yoksa ürünlerinin %10’unun helal olup olmaması ile ilgili bir sorun mu var? Ya da karşı bir firma Nutella hesabını ele mi geçirdi? Yaptıkları açıklamayı yetersiz buluyor ve halk tarafından sempati kazanmış olan Nutella’dan daha net bir açıklama bekliyoruz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu