SporTüm Haberler

Jordan Henderson’dan Jurgen Klopp Açıklamaları

Jordan Henderson: Jurgen Klopp, Liverpool’u yakın zamanda Avrupa ve dünya şampiyonu olacak bir ekibe dönüştürdü.

Liverpool kaptanı Jordan Henderson, Jurgen Klopp’un Anfield’daki oyuncuların zihnini nasıl değiştirdiğini ve Almanların bunu başardığını tam olarak gösterdi.

Aralık 2015’te Tony Pulis’in West Bromwich Albion’uyla 2-2’lik bir beraberlik sonrası Liverpool adeta çöküşü yaşadı. Bu maç sonrası Liverpool için zirve de olmak hayale dönüştü. Dünyanın en iyi taraftarlarına sahip olmalarına rağmen orta halli bir takım gibi oynamaya başladılar.

Jurgen Kloop ‘un Liverpool’un Başına Geçmesi

Jurgen Klopp

O yılın Ekim ayında Brendan Rodgers’ın halefi olarak atanan Klopp, oyuncaları ne olursa olsun kendi sözünden çıkamayacakları konusunda uyardı.

Klopp takıma uyarılar yaptığı sırada alay edildi ancak Liverpool kaptanı Henderson bu durumu yöneticinin istediği zihniyet değişikliğini fark ettiği bir an olarak tanımladı.

Henderson: “O, West Brom oyununa baktığımızda, sonuçla ilgili değildi,” dedi. “Daha çok zihniyetle ilgiliydi ve o zaman yönetici olarak bir değişiklik görmeye başlayabilirdi. Bu oyunda zor anlar vardı, ama bizim tepki verme şeklimizden memnun kaldı.

Kloop

Henderson: “Kloop her zaman kabul edilen hedeflere nasıl tepki verdiğimize veya ivme kaydettiğimize bakıyor. Her zaman nasıl tepki verdiğinizle ilgilidir ve Klopp her zaman bunu arar. Uzun zamandır oyunumuzun gerçekten büyük bir parçası bu haline geldi. ”

Liverpool o sezon Avrupa Ligi finalinde kaybettiler ancak başarının temelleri atıldı.

Üç yıl içinde Klopp Avrupa’nın en iyi kadrolarından birini yaratmış ve kulübün tarihindeki altıncı Avrupa Kupası Anfield’deki kupa odasında tozlanmaya başlamıştı.

30 yıldır ilk lig şampiyonluğu ve ilk Premier Lig tacı, bu sezon COVID-19’un patlak vermesine kadar Liverpool’un olacağına inanç tamdı.

Henderson: ” Geriye düşsek , kötü de oynasak sonuç olarak kazanacağımıza inancımız tamdı”.

“Dürüst olmak gerekirse, soyunma odasındaki durum hakkında hiçbir zaman gerçekten konuşmadık. Ana amaç sadece oyun kazanmaya devam etmekti. Nihai hedef hala ligi kazanmaktır, bu yüzden ne olursa olsun odak hala bir sonraki oyundaydı.

Kloop ‘un Watford Maçı Tepkisi

liverpool watford

“Herkes kayıtlardan bahsediyordu, ama oyun kazanırken kayıtlarımız ister istemez iyi duruma gelecekti. Her zaman sadece nasıl geliştirebileceğinize odaklanıyorsunuz ve bu Watford oyunundan sonraki düşünce sürecimizdi.

“Herhangi bir futbol maçını kaybettiği gibi çok kötü hissettiriyordu, ama bizi gerçekten hayal kırıklığına uğratan yenilgi tarzıydı.

“Bizden uzun zamandır gördüğümüz bir performans değildi, ama ertesi gün antremanda, bir baba gibi yaptığımız hatayı düzeltmemiz gerekli olduğunu bize gösterdi”.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu