GündemKoronavirüsTüm Haberler

İstanbul Valisi Yeni Mesai Saatlerini Açıkladı!

Gelen haberlere göre, İstanbul'da kademeli mesaiye geçiliyor. İstanbul Valisi Yerlikaya açıklama yaptı.

Gelen haberlere göre; İstanbul’da koronavirüs tedbirleri sebebiyle kademeli mesaiye geçiliyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açıklama yaptı. İşte açıklamanın detayları..

İstanbul’da Kademeli Mesaiye Geçiliyor!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bugün yapmış olduğu açıklamada,

“İstanbul’da koronavirüs önlemlerin önlenmesi için, tüm kurumlarımızla güzel bir işbirliği içindeyiz. Ulaşımda pandemi başında toplu taşıma kullanımı 7,6 milyondu.  Bugün 4,1 milyon seviyelerinde.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Yerlikaya, yoğunluğun yaşandığı 2 zaman dilimi olduğunu ekleyerek,

“Toplu taşımada pik saatteki yoğunluğu gidermek için sadece kamu değil özel sektörde de kademeli mesaiye geçilmesinin uygun olacağı kararına varıldı.” sözlerine yer verdi.

İlkokul birinci sınıfların ve ana sınıfı öğrencilerinin 21 Eylül saat 09.00’da ders başı yapacaklarını hatırlatan Vali Yerlikaya,

“28 Eylül 2020 tarihinden itibaren vardiya sistemiyle görev yapan bazı bölge müdürlüklerimiz, jandarma, emniyet, sahil güvenlik komutanlığı  7.00’den başlayın 8.00 ve 9.00’da mesaiye başlayacak. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz saat 8.00-16.30’da, diğer kamu kuruluşlarımız saat 9.00-16.30’da mesaiye başlayacaklardır. Sağlık personeli ise saat 8.30-16.30 arası mesai yapacak.” ifadelerine yer verdi. Yani 28 Eylül Pazartesi itibariyle İstanbul’a kademeli mesai gelecek.

İstanbul'da Kademeli Mesaiye Geçiliyor!

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sözlerine,

“Sanayi sektöründe çalışan kardeşlerimizin mesai başlangıç ve bitiş saatleriyle ilgili olarak iş dünyamız, ticaret odamız, sanayi odamız, ticaret borsası, deniz ticaret odası, TÜSİAD, TİM, Hak İş, Türk-İş, DİSK ve TİSK başta olmak üzere OSB yönetimleri, küçük sanayi sitelerinin yönetimleri sivil kuruluşlarımızla 3 haftadır toplantılar yaptık. Dünyanın on dördüncü büyük metropolü İstanbul’da hemşehrilerimizin salgından korunması noktasında, görüşlerine başvurduğumuz tüm kesimler kademeli mesaiye geçişin çok net olduğunu ifade etmişlerdir. Bu konuda bir uzlaşı sağlanmıştır. İş dünyamızın temsilcilerine gösterdikleri anlayış ve işbirliği için yürekten teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların tamamlandığında iş dünyamızın bütün temsilcileriyle aynı zamanda büyükşehirle hep birlikte bu saatleri sizler ile paylaşacağız. Ben de sizin gibi çok heyecanlıyım.” ifadeleriyle devam etti ve son olarak sözlerini,

“Çoğu gitti, azı kaldı. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle tamamladı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu