GündemTeknolojiTüm Haberler

iPhone 12 Ne Zaman Tanıtılacak?

iPhone 12 geçtiğimiz salı günü gerçekleşen etkinlikte beklenenin aksine tanıtılmadı. Peki, iPhone 12 ne zaman tanıtılacak?

Apple’ın geçtiğimiz salı günü gerçekleştirdiği “Zaman Uçar” (Time Flies) etkinliğinde tanıtılması beklenen iPhone 12 bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. ABD’li şirketin genel merkezi Apple Park’ta gerçekleştirilen ve Covid-19 nedeniyle online olarak gerçekleştirilen etkinlikte, yeni iPhone sahneye çıkmadı! Apple CEO’su Tim Cook,

“Bugün 2 ürün kategorisi ile karşınızdayız: Apple Watch ve iPad” diyerek, etkinliğinin açılışını yaparak izleyicilerin iPhone 12 beklentisine cevap verdi. Peki iPhone 12 ne zaman çıkacak ve 12 fiyatı ne kadar olacak? İşte detaylar…

Heyecanla Beklenen iPhone 12 Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Koronavirüs salgını (Covid-19) sebebiyle yaşanan üretim ve arz sıkıntıları dünyanın sayılı teknolojik firmalarından olan Apple’ı da etkilemiş durumda. Bu üretim ve arz sıkıntılarının 2019 yılının eylül ayında tanıtılan iPhone 11’in ardından iPhone ailesine katılması beklenen iPhone 12 serisinin tanıtımının gecikmesine yol açtığı ifade ediliyor. Bu sebeple Apple’ın iPhone 12 için düzenleyeceği resmi tanıtım etkinliğinin Ekim ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Tanıtım tarihleri tahminlerinde genellikle isabetli olan Jon Prosser’a göre Apple, iPhone 12’yi “12 Ekim haftasında” tanıtacak. Apple, yeni ürünlerini çoğunlukla Salı günü tanıttığından tanıtım, 13 Ekim’de de yapılabilir. Fakat bu bilgilerin hiçbir kesinliği bulunmuyor. Hatta Apple’ın planlarını yeniden değiştirme ihtimali bile olabilir. Bu konuda Apple’dan bir açıklama gelene kadar net bir şey söylemek çok zor.

Ayrıca 2011 yılında tanıtılan iPhone 4S’ten bu yana Apple’ın yeni iPhone serilerini her zaman eylül ayında düzenlediği etkinlikte kamuoyuna tanıttığını hatırlatmakta yarar  var. Böylece Apple’ın tarihinde son 8 yıl adına bir ilk yaşanmış oldu.

Heyecanla Beklenen iPhone 12 Ne Zaman Piyasaya Sürülecek

 

iPhone 12’nin Fiyatı Ne Olacak?

iPhone 12’nin fiyatının 800 dolar seviyelerinde olması bekleniyor. 800 dolar Türk parası ile yaklaşık 6100₺’e denk geliyor. Fakat üzerine vergiler geldiğinde ne kadar olur, tahmin etmesi zor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu