KoronavirüsTüm Haberler

Bülent Arınç ve eşi Koronavirüs’e yakalandı…

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Koronavirüs'e yakalandı. İşte detaylar...

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç 10 Eylül itibariyle Koronavirüs’e yakalandı. Twitter’dan ‘Bugün eşim ve benim koronavirüs şüphesiyle hastane ortamında yapılan tetkiklerimiz neticesinde test sonuçlarımızın pozitif olduğunu öğrendik. Sağlık durumumuz şu an hamdolsun iyidir’ açıklamalarında bulundu. Eski Manisa milletvekili olan Arınç tedavilerinin doktor gözetiminde devam edeceğini belirtip diğer hastalara iyi dileklerde bulundu.

Koronavirüs olan ünlü isimler.

Koronavirüs’e yakalanan diğer önemli isimler…

Bülent Arınç ve eşi Koronavirüs’e yakalandığı haberinin yanısıra birçok siyasi ve ünlü ismin de Covid testinin pozitif geldiği haberleri basına duyurulmuştu. 2020 Mart ayından bu yana ülkemizde de önemli isimler Koronavirüs’e yakalanmakta. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim hastalığı atlatanlar arasında. Eski Kaleci Rüştü Reçber de bu isimlerden bir tanesi. Siyasetçilerden eski başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’ın ilaç tedavisi yeni sona ermiş bulunuyor. Covid-19 pozitif olan bir diğer siyasetçi DEVA Partisi genel başkanı Ali Babacan tedavi sürecini tamamladı. Antalya Büyük şehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise hala yoğun bakımda tedavisine devam ediyor.

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç

Bülent Arınç kimdir?

1948 Bursa doğumlu Bülent Arınç Türk avukat ve siyasetçidir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Arınç siyasi kariyerine Refah Partisi ile başlamıştır.  2002-2007 yıllar arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili olarak 2009-2015 seneleri arasında Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun başbakan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu