GündemKoronavirüsTüm Haberler

Beklenen Müjde Geldi! İngiltere Koronavirüsü Öldüren Maddeyi Buldu

İngiliz Sky News kanalı, İngiliz Ordusu'nun yeni tip koronavirüsü öldüren bir madde keşfettiğini duyurdu.

Güzel haber İngiltere’den geldi. İngiltere yeni tip koronavirüsü öldüren bir madde bulduklarını söyledi. Böcek öldürücü ve kovucu ilaçlarda kullanılan “Citriodiol” maddesinin, Covid-19’a sebep olan virüsü öldürdüğü tespit edildi. Uzmanlar, ilacın direkt içilmemesi gerektiği konusunda uyardı. Direkt tüketildiğinde ölüme sebep olabileceğini belirtti.

Koronavirüsü Öldüren Madde Böcek İlaçlarında Kullanılıyor

Dünya, pandemi ile uğraşmaya ve kayıplar vermeye devem ediyor. Yeryüzünde yaklaşık 24 milyon koronavirüs vakası var. Ayrıca 826 bini aşkın insan koronavirüs yüzünden hayatını kaybetti. Vaka ve ölüm sayıları gittikçe artarken aşı ve diğer tedaviler için gerçekleştirilen çalışmalara da hız verildi. Daha önce Çin ve Rusya’dan aşı haberleri gelmişti. (Bu haberlerin ayrıntıları için “Çin’den Beklenen Haber Geldi! Koronavirüs Aşısı Bulundu Mu?” ve “Fahrettin Koca’dan Rus Aşısıyla İlgili Açıklama Gecikmedi!” yazılarımızı inceleyebilirsiniz.)  Bu sefer güzel haber İngiltere’den geldi.

Koronavirüsü Öldüren Madde Böcek İlaçlarında Kullanılıyor

Bugüne kadar yapılan çalışmalardan bazıları yeni ilaçlar üzerinde çalışırken, bazıları da başka hastalıkların tedavisi için geliştirilmiş ilaçları Covid-19 üzerinde deniyor. ABD’de yayımlanan New York Times gazetesi daha önce 16 tedavi yöntemini farklı kategorilere ayırarak incelemişti. İngiltere’de yayımlanan Guardian gazetesi de “Covid-19 için en fazla umut vaat eden 6 ilaç” başlığı altında  plazma transferi, deksametazon, remdesivir, interferon beta, tocilizumab ve tansiyon ilaçlarına yer vermişti. Sky News kanalı ise, İngiliz uzmanların virüsü öldürme kapasitesine sahip bir maddenin keşfedildiğini bildiriyor. Habere göre, İngilterenin askeri kurumu Savunma Bilimi ve Teknoloji Laboratuvarı’ndaki bilim insanları, sinek ilaçlarında bulunan “Citriodiol” maddesinin Covid-19 virüsünü yok etmeyi başardığını tespit etti. Bu madde okaliptüs bitkisinin yaprakları ve gövdesinden elde edilen yağlardan üretiliyor. İngiliz Silahlı Kuvvetleri’nin sinek ilaçlarını depolamaya başladığı bildirildi. Okuyucularımıza sinek ilacının tek başına kullanılmasının virüse etki etmeyeceğini ve tehlikeli olacağını hatırlatmak istiyoruz.

Böcek İlacı

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu