DünyaGündemKoronavirüsTüm Haberler

ABD Başkanı Donald Trump ve Eşi Covid-19’a Yakalandı!

En baştan beri koronavirüsü alaya alan Donald Trump koronavirüse yakalandı. Danışmanı Hope Hicks'in koronavirüse yakalanmasının ardından kendisini karantinaya alan Trump, uygulanan testler sonucunda eşi ile birlikte koronavirüse yakalandıkları duyurdu.

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, salgının merkez üssü ABD’nin 74 yaşındaki Başkanı Donald Trump ve 50 yaşındaki eşi Melania Trump hastalığa yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde Trump’ın danışmanlarından Hope Hicks’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı. Başkan Trump’la birlikte sık sık Air Force One’da seyahat eden Hicks’in, Ohio’da Biden’la televizyonda karşı karşıya geldiği etkinlikte de Trump’a eşlik ettiği ortaya çıkmıştı.

Başkan Trump Hope Hicks’in hastalığa yakalanması üzerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda,

“Hope Hicks hiç ara vermeden çok sıkı çalışan biri. Covid-19 testleri pozitif çıktı. Korkunç! Risk olduğunu biliyordu ama o genç. First Lady ve ben test sonuçlarımızı bekliyoruz. Bu süreçte karantina sürecine başlayacağız” ifadelerine yer vermişti.

“Bunu Beraber Atlatacağız”

Kısa süre sonra ikinci bir tweet paylaşan Trump test sonuçlarının eline ulaştığını söyledi. Trump, paylaşımında acı haberi,

“First Lady ve benim Covid-19 testlerimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecimize hemen başlayacağız. Bunu beraber atlatacağız” ifadeleriyle verdi.

“İyi Hissediyoruz” 

Başkan Trump’ın ardından First Lady de sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. First Lady Melania paylaşımında,

“Bu yıl birçok ABD’linin yaptığı gibi Başkan ve ben de koronavirüse yakalandıktan sonra karantinaya girdik. İyi hissediyoruz. Yaklaşmakta olan tüm etkinlikleri erteledim. Lütfen güvende olduğunuzdan emin olun. Bunu birlikte atlatacağız” ifadelerine yer verdi.

İyi Hissediyoruz

 

Beyaz Saray Doktorundan Açıklama 

Trump’ın sağlık durumuyla ilgilenen Beyaz Saray doktoru Sean Conley’den de bir açıklama geldi. Conley teşhisi doğrularken,

“Başkan ve eşi şu anda iyi ve karantina sürecinde Beyaz Saray’da kalacaklar” ifadelerine yer verdi.

Doktor Conley Beyaz Saray tıbbi ekibinin ve kendisinin sürekli durumu takip ettiğini belirterek, süreçte destek veren tıp profesyonellerine ve kurumlarına da teşekkür etti. Trump’ın bu süreçte görevine devam edeceğini de belirten Conley, uygulanacak tedaviyle ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

Trump Uyarıları Hiçe Sayıyordu

Rutin olarak koronavirüs testi uygulanan Başkan Donald Trump, salgınla ilgili uyarıları hiçe saymasıyla dikkat çekiyordu. Seçimler öncesinde mitinglere hız veren Trump, tüm uyarılara rağmen binlerce kişinin bir arada olduğu ortamlarda vatandaşlara sesleniyordu. Trump’ın Nevada’da bir fabrikada düzenlediği etkinlik medyada geniş yer bulmuştu. Kapalı ortamda düzenlenen mitingde binlerce Trump destekçisi iç içe oturmuştu. ABD basını sosyal mesafenin hiçe sayıldığına dikkat çekerken, eyalette 50’den fazla kişinin toplanmasının yasak olduğuna vurgu yapmıştı.

Trump Uyarıları Hiçe Sayıyordu

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu