GündemTüm HaberlerTürkiye

Yüz Yüze Eğitim Kapsamının Genişletildiği Açıklandı

Dün düzenlenen kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimin kapsamının genişletileceğini açıklayan Erdoğan, yerli aşı çalışmalarından da bahsetti.

Dün düzenlenen ve 3 saat 20 dakika süren kabine sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme dair milyonlarca öğrenciyi ve veliyi yakından ilgilendirecek önemli bilgiler açıklandı.

Yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı,

“Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1.sınıfların yanı sıra 2. 3. ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek.” ifadelerine yer verdi.

Özel Eğitim Okulları ve Köy Okullarında Yüz Yüze Eğitim Olacak

İlkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8. ve lise 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını açıklayan Erdoğan, özel eğitim okulları ve İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığını belirtti. Ayrıca Erdoğan, diğer sınıflarla ilgili kararın da önümüzdeki haftalarda yaşanacak gelişmelere göre verileceğini ekledi.

500 Bin Öğrenciye Tablet Dağıtılacak

Millî Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim için bilgisayar ihtiyacı olan çocuklar adına bir çalışma yürüttüğü açıklandı. Çalışma kapsamında ilk etapta 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet dağıtılacağını duyuran Erdoğan, tabletlerin önümüzdeki haftadan itibaren dağıtımına başlanacağını da belirtti.

500 Bin Öğrenciye Tablet Dağıtılacak

 

Yerli Aşıda Son Durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmasında yerli aşı ile ilgili çalışmalara da yer verdi. İnsan üzerindeki denemeler için önümüzdeki ay 1000 doz aşı üretileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı,

“Yerli aşı geliştirme çalışmalarında oldukça ileri bir düzeye gelindi. Bu anlamda yapılan yatırımların, desteklerin birer birer icraata dönüşmesinin haklı kıvancı içerisindeyiz. 13 ayrı aşı çalışması başlatılmıştı. 5 tanesi insan çalışma safhasına yaklaştı. Alt yapısı uygun firmamızın ayda 20 milyon doz kapasitesi bulunuyor. İkinci bir firmamızın da üretim altyapısını tamamlamasıyla bu rakam ayda 50 milyon dozun üzerine çıkabilecektir. İnsan çalışmaları için önümüzdeki ay bin doz aşı üretilmiş olacak” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu