GündemTüm HaberlerTürkiye

Twitter’a Neden Girilemiyor? İnternet Neden Yavaşladı?

Bugün sosyal medya kullanıcıları erişim sıkıntısı yaşıyor. Twitter uygulamasına saatlerdir ulaşılamıyorken internet de hayli yavaşlamış durumda.

İnternet, bugün hayli yavaşlamış durumda. Ayrıca Twitter, Facebook, Instagram kullanıcıları bugün uygulamaya girmekte sıkıntı yaşıyorlar. Instagram yavaşlamış durumda ve paylaşım yapmak dakikaları alıyor. Twitter’a ise tamamen ulaşılamıyor. Whatsapp uygulaması ise bir gelip bir gidiyor. İnsanların hayatında büyük öneme sahip olan internetin yavaşlaması ile halk hayli telaşlanmış durumda. Özellikle paylaşım yapamadan duramayan kullanıcılar için gerçekten zor bir gün oluyor. En çok merak edilen ise internetteki bu yavaşlamanın sebebinin ne olduğu, işte bu sorunun cevabı..

İnternetteki Yavaşlamanın Sebebi Ne

İnternetin hayli yavaşladığı görüldü. Twitter’a girilemiyor, Instagram’da gönderi paylaşmak ise dakikalar alıyor. Gelen haberlere göre bazı konumlarda Youtube‘dan video izlemek de zorlaşmış. Bazı bölgelerdebu sorunun bariz bir şekilde hissedildiği ve kesintiler yaşandığı söyleniyor. Fakat bizim bulunduğumuz konumda Youtube ve Netflix ile ilgili herhangi bir kasma söz konusu değil, hatta yalnızca Twitter’a ulaşılamadığı söylenebilir.

İnternet Neden Yavaşladı

Twitter, Instagram, Facebook yetkililerinden bu saate kadar herhangi bir açıklama gelmedi. Bilinen bir erişim kısıtlaması da söz konusu değil. Yaşanan sorunların yoğunluktan gerçekleştiği varsayılıyor. Teknoloji bu kadar gelişmişken halen böyle küçük sorunlar yaşanabiliyor. Bu internet sorunun birkaç saat içinde çözüleceği düşünülüyor.

Türkiye’de İnternet Kullanımı Ciddi Artış Gösterdi

Ülkemizde son 5 yılda internet kullananların sayısı yüzde 29 artarken, interneti olan evlerin oranı da yüzde 18,8 artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2016-2020 döneminde internet kullanımındaki ciddi artış dikkat çekti. Son 5 yılın verilerine bakıldığında, Nisan 2016’da %61,2 seviyesinde bulunan 16-74 yaş aralığındakilerin internet kullanım oranı, 2017’de %66,8 , 2018’de %72,9 , 2019’da %75,3 ve bu yılın nisan ayı itibarıyla %79 olarak kayıtlara geçti. İnternet kullananların sayısı söz konusu 5 yılda %29 artış gösterdi.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu