Gündem

Türkiye IMF’den Borç Alacak mı?

Türkiye IMF’den Borç Alacak mı sorusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan net cevap geldi. ” Türkiye IMF’nin kapısına gitmeyecektir. Allah’a Şükürler olsun o defteri 2013 yılında kapattık.” ifadelerine yer veren Erdoğan bir daha böyle bir borcun altına asla girilmeyeceğini vurguladı.

Türkiye IMF’den Borç Alacak mı yoksa bu sadece söylenti mi?

Son günlerde siyasette sıklıkla gündeme gelen ve sosyal medyada da cevabı merak edilen IMF’den borç alınma konusu netliğe kavuştu. Ak Parti İl Başkanları toplantısına video konferans yöntemi ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan IMF konusunda net cevap verdi. ” Biz IMF defterini 2013 yılının mayıs ayında kapattık ve bir daha açmaya da niyetimiz yok.” ifadeleriyle net cevap veren Erdoğan CHP’ye yüklendi.

recep-tayyip-erdoğan

” Biz bunu defalarca belirtmemize rağmen CHP bu konuda ısrarcı davranıyor ve sürekli saldırıyor. CHP’nin IMF sevdasına anlam veremiyorum. Bu sevdanın altında yatan sebep geçmişteki siyasi ve ekonomik teslimiyet devrine dönme isteğidir. Türkiye’miz bundan sonra IMF’nin güdümüne girmeyecektir. CHP’liler boşuna bu konuyu üsteleyerek çaba harcıyorlar. ” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu