Gündem

TSK Gece Operasyonu

TSK Gece Operasyonu teröristlerin inlerini başına yıktı. Dün gece saatlerinde başlatılan Pençe ve Kartal operasyonları ile teröristlerin inleri vuruldu. Türkiye gündemine damgasını vuran operasyonda Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçakları, dün gece başlatılan operasyon kapsamında Kandil ve Kuzey Irak’taki terör hedeflerinin bulunduğu noktaları gece boyu bombaladı.

TSK Gece Operasyonu Kapsamında Birçok Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Dün gece başlatılan operasyonda TSK uçakları, Irak’ın kuzeyinde teröristler tarafından mühimmat ve üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk gibi önemli noktalara hava harekatı düzenledi. Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabında yapılan paylaşımda, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın Pençe ve Kartal ismi verilen operasyonlarına dair bilgiler verildi.

akar-operasyonu-yonetiyor

MSB Meşru Müdafaa Vurgusu Yaparak Açıkladı

Son günlerde PKK terör örgütü tarafından birçok karakol ve üs bölgelerine taciz atışı hatta birçok saldırı gerçekleşmişti. Son yaşanan olaydan sonra harekete geçen milli savunma bakanlığı bölgede operasyon yapma kararı aldı. Operasyon merkezinde olan Hulusi Akar ve komutanlar operasyonu yakından takip etti. Uluslararası hukuk ile ilgili açıklama yapan MSB sözcüleri şu ifadelere yer verdi;

tsk açıklama 1

msb açıklama 2

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu