DünyaGündemTüm Haberler

Trump’ın Başdanışmanı Görevi Bırakıyor!

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway, ay sonunda görevden ayrılacağını açıkladı.

ABD Başkanı Trump’ın 2016’dan bu yana yakın çalışma ekibinde yer alan Kellyanne Conway, yapmış olduğu yazılı açıklamada ailevi sebeplerden dolayı ay sonunda Beyaz Saray’daki görevini bırakacağını açıkladı.

Trump’ın Başdanışmanı Kellyanne Conway Görevden Ayrılıyor

ABD Başkanı Donald Trump‘ın bugüne kadarki en güçlü savunucularından olan Conway, 2016’dan bu yana Trump’ın en yakın ekibi içerisinde yer almış ve başdanışmanı görevinde önemli roller üstlenmişti. Kellyanne Conway, yapmış olduğu yazılı açıklama ile görevi bırakacağını ve çocuklarına daha fazla zaman ayıracağını belirtti. Conway yapmış olduğu açıklamada:

“Bu tamamen benim seçimim ve benim sesim. Gelecekle ilgili planlarımı yakında açıklayacağım ama şimdilik sevgili çocuklarım için daha az drama, daha fazla annelik zamanı.” ifadelerine yer verdi.

4 çocuğu olan Conway’in açıklamasında özellikle çocuklarına vurgu yapması ise dikkat çekti.

Kelyanne Conway

Kelyanne Conway Kimdir?

Conway yapmış olduğu bu açıklama ile gündeme bomba gibi düşerken Conway’i daha yakından tanıyalım:

Kelyanne Conway, 20 Ocak 1967’de New Jersey’de dünyaya geldi. Trinity College Washington’den siyasi bilimler diplomasını alan Kellyanne Conway daha sonra Oxford Üniversitesi’nde okudu. Phi Beta Kappa’ya kabul edildi ve bunun üzerine George Washington Üniversitesi hukuk fakültesinden de mezun olarak eğitimini tamamladı. New Yorklu bir avukat olan George T. Conway ile 2001 yılında bu yana evli ve 4 tane çocukları var. Mutlu bir evliliğe sahip görünüyor.

Kelyanne Conway Kimdir

Ayrıca Conway güzelliği ile de ön plana çıkmakta 1982 yılında New Jersey Böğürtlen Prensesi güzellik yarışmasını kazandı yani Conway aynı zamanda eski bir güzellik yarışması birincisi. Bunlara ek olarak Celinda Lake ile yazmış olduğu  “Kadınlar Gerçekte Ne İster: Amerikan Kadınlar Demokratik Stratejisler Arasında Yaşadığımız Şekli Değiştirmek İçin Nasıl Sessizce Politik, Irksal, Sınfısal ve Dini Çizgileri Ortadan Kaldırıyor” adlı bir kitabı da var. Kısacası Conway gerçekten sıradışı, zeki ve güçlü bir kadın. Trump, Kellyanne Conway için şu sözleri söylemişti:

“O benim zaferimde çok önemli rol oynamış güvenilir bir danışman ve strateji uzmanı.”

Trump'ın Başdanışmanı Kellyanne Conway Görevden Ayrılıyor

Conway’in ekipten ayrılmasının seçim kampanyasını nasıl etkileyeceği ise merak konusu oluşturdu

Başkanlık seçimleri yaklaşırken Trump’ın bugüne kadarki en güçlü savunucularından olan Conway’in ekipten ayrılmasının, ABD Başkanının seçim kampanyasını nasıl etkileyeceği ise Amerikan medyasında merak konusu oldu. Conway’in bugün başlayacak Cumhuriyetçi Parti Kurultayında konuşma yapması ve burada ayrılığına ilişkin değerlendirmede bulunması bekleniyor.

Conway'in ekipten ayrılmasının seçim kampanyasını nasıl etkileyeceği ise merak konusu oluşturdu

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu