Gündem

Terör örgütü PKK Diyarbakır Kulp’ta alçakça saldırı Düzenledi: 5 şehit

Terör Örgütü PKK Diyarbakır’da saldırı düzenledi. Bu hain saldırı Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde meydana geldi. PKK saldırıda 5 can aldı. Şehitlerin naaşları Diyarbakır merkeze gönderildi. Edinilen bilgiye göre, Kulp ilçesine bağlı Güleç Mahallesi civarında orman işçilerini taşıyan bir araç, PKK’nın daha önceden hazırlamış olduğu bir düzenek sebebiyle infilak etti. Bu hain saldırıda 5 sivil şehidimiz var.

Fırsatçı PKK Koronavirüs Tanımıyor Saldırmaya Devam Ediyor

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK’nın düzenlediği el yapımı patlayıcılı eylemde siviller hedef alındı. İşçilerin bulunduğu araç düzeneğin üzerinden geçerken infilak eden patlayıcı 5 sivil can kaybına ve yaralılara sebep oldu. Yaralılar acilen Kulp Devlet Hastanesine kaldırıldı. Türkiye’de gündem olan bu haber sonrasında bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi. El yapımı patlayıcı düzeneğini kuranlar için de geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Diyarbakır Kulp hain pkk saldırısı 5 şehit var

Daha önce de bu bölgede benzer bir saldırı olmuş ve orman işçileri şehit edilmişti. Yapılan bu saldırı sonrasında içişleri bakanlığı da” Hainlerin yakalanması için güvenlik güçlerimiz tarafından operasyon başlatılmıştır” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır Kulp İlçesinde Hain Terör Saldırısı

Diyarbakır Valiliği de durumla ilgili şu açıklamalarda bulundu  ” Şehrimizin Kulp İlçesi Güleç Mahallesi kırsal bölgesinde 8 Nisan Çarşamba günü saat 06:30 civarlarında, orman bölgesine kesim yapmak için giden sivil kardeşlerimizin bulunduğu aracın geçişi sırasında, PKK terör örgütü üyeleri tarafından el yapımı patlayıcı ile yapılan saldırıda 5 sivil vatandaşımız şehit olmuştur. Saldırının faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için güvenlik güçlerimizce operasyon başlatılmıştır. Bu hain saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. ”

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN İSE KONU İLE İLGİLİ: ” TERÖR ÖRGÜTÜ, KALLEŞ VE VAHŞİ YÜZÜNÜ KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE DE BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ ” İFADELERİNE YER VERDİ.

DİYARBAKIR KULP 5 ŞEHİT

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabından şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek ” Terörle mücadele bugünlerde bile hız kesmeden devam ediyor. Hain terör örgütünden bunun hesabını soracağız. Kimsenin gözü arkada kalmasın. ” şeklinde şehit ailelerine destek verdi.

En son açıklanan detayda patlamanın bölgedeki araçta 10-15 kişi arasında vatandaşın olabileceği, 5 kişi şehit olurken diğer vatandaşların ise Kulp devlet hastanesinde tedavileri devam etmekte olduğu açıklandı. Detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu