GündemMagazinSporTüm Haberler

Survivor Aycan Transfer Oldu! İşte O takım..

Survivor ile akıllarda yer edinen Aycan Yanaç'tan transfer haberi geldi.

Bugün gelen haberlere göre Aycan Yanaç, Türkiye Kadınlar 1. Futbol Ligi’nde mücadele eden Gaziantep ALG Spor‘a transfer oldu.

Survivor Aycan’ın  En Büyük Hayali Fenerbahçeydi

Survivor’da sık sık Fenerbahçe sevgisi ile gündeme gelen Aycan Yanaç,

“Tabii ki Fenerbahçeliyim, çünkü Fenerbahçe’den başka bir takım göremiyorum. Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı açılsa, ilk futbolcusu banko ben olurum” demişti.

Daha sonra Acun Ilıcalı Fenerbahçe kulübü başkanı sayın Ali Koç’tan selam getirmiş ve Yanaç’ın Türkiye’ye döndüğünden başkanın onunla özel olarak görüşmek istediğini söylemişti. Bu haberden sonra Aycan ve Fenerbahçeliler oldukça sevinmişti. Ayrıca Emre Belözoğlu ile bir yarışma sırasında eşleşmiş ve Belözoğlu

 “Fenerbahçeli olduğu için elbette Aycan’ı destekliyorum. Ondan gelen Fenerbahçe’nin bir kadın futbol takımı kurması talebini de başkana ileteceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Yanaç, Fenerbahçe’de sportif direktörlük görevine başlayan Emre Belözoğlu ile biraraya geldi. Bu görüşmeden çıkan sonuç heyecanla beklenirken o transfer haberi bugün geldi.

Aycan , Gaziantep ALG Spor’a Transfer Oldu

Milli futbolcu Yanaç, Gaziantep’e gelerek ALGSPOR Başkanı Ali Gözcü ile görüştükten sonra Gaziantep ALG Spor’a transfer oldu.UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde mutlak başarı hedefleyen ALGSPOR’un Aycan transferiyle bu turnuva için iddialı bir kadro hedeflediği anlaşılıyor. Yalnızca 21 yaşında olan milli futbolcu da ALGSPOR’da oynamak için oldukça heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Survivor Aycan'ın  En Büyük Hayali Fenerbahçeydi

 

Aycan Yanaç Kimdir?

Yanaç, 21 Kasım 1998 yılında Almanya Nünberg’de doğmuş ve futbola Nünberg ile başlamış ve daha sonra Köln’de devam etmiştir. Türkiye kadın U-19 takımına kabul edilen Yanaç, ilk kez 4 Ağustos 2015’te Bosna Hersek’e karşı UEFA Geliştirme Turnuvası maçında yer aldı. 2016 UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Şampiyonası elemelerinin iki maçında yer alan Yanaç, 7 Nisan 2018’de Estonya ile dostluk maçında Türkiye kadın milli takımına ilk kez çağrıldı. Türkiye’de A Milli Kadın Futbol Takımı’nda forma giyen sporcu, forvet mevkisinde oynamaktadır. Aycan Yanaç, Survivor 2020 sezonu tanıtımında  “Almanya’da futbolda adımı konuşturdum. Türk milli takımında ter döktüm. Şimdi kendimi Survivor’da kanıtlamaya geliyorum.” sözlerine yer vermişti. Yanaç, Survivor’da da oldukça başarılı bir performans göstermişti.

Aycan Yanaç Kimdir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu