Gündem

SON DAKİKA: İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA ETTİ

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etti. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Soylu Cumhurbaşkanım beni bağışlasın diyerek görevinden ayrıldı.21:30 itibari ile yapılan bu açıklama Türkiye’de bir anda gündem oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etti İşte Detaylar

12 Nisan 2020 Tarihi Saat 21:30 itibari ile twitter hesabından açıklama yapan Soylu istifa etti. Bakan Ersoy twitter hesabından şu açıklamaları yaparak veda etti.

İÇİŞLERİ-BAKANI-SÜLEYMAN-SOYLU-İSTİFA-ETTİ

” Gayretle ve titizlikle yürütülen bu süreçte tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararının uygulanmasının sorumluluğu tamamen bana aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreç ile uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda böyle görüntülere yol açmamalıydı. Onurla yürüttüğüm İçişleri bakanlığı görevimden ayrılıyorum…”

Amacım İyi Niyetle Salgının Yayılmasını Engellemekti

Yaptığı açıklamada amacının 2 günlük sokağa çıkma yasağı ile salgının yayılma hızını azaltmak olduğunu belirten Bakan Soylu, ” milletime hayatımın sonuna kadar sağlık kalacağım” dedi.

Bakan Soylu’nun istifa etmesi ile tüm televizyon ve radyolar haberi altyazı ve canlı yayınlarla yayınladı. Bakanın istifası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek mi sorusu akıllarda soru işareti bıraktı. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu