GündemKoronavirüs

Son dakika: Corona virüsü için 2 milyon haneye 1000’er TL destek verilecek

Son dakika: Corona virüsü için 2 milyon haneye 1000’er TL destek verilecek

Çin’in Wuhan kentinde başlayan Corona virüsü tüm dünyaya hızla yayılırken toplam vaka sayısı 200.000’i aştı. Ölüm sayısının 10.000’i aşmasıyla beraber geçtiğimiz günlerde dünya sağlık örgütü pandemi ilan etmişti. İlk etapta güzel hamlelerle önlemini alan Türkiye, salgının büyümesiyle önlemlerini arttırmadı ve salgın Türkiye’ye de ayak bastı.

2-MİLYON-AİLEYE-BİNER-TL-DESTEK

İş yerlerinin çoğu kapatıldı, insanların mümkün olduğunca dışarı çıkmaması söylendi. Son dakika açıklaması olarak evlerine kendini izole eden kişilere destek olmak için maddi destek sağlanacağı açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2 milyon haneye 1000’er TL destek verileceğini duyurdu.

2 MİLYON AİLEYE 1000 TL DESTEK

Koronavirüs ile mücadele toplantısında alınan karar sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave olarak 2 milyar TL bütçe ayrıldığını haber verdi. Bu ücretin alınması için hiçbir yere başvuru yapılması gerekmediğini belirten Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin Nisan ayının ilk haftasında başlayacağını duyurdu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu