GündemTüm HaberlerTürkiye

Son Dakika! Bitlis’te 4.6 büyüklüğünde deprem!

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Bitlis'te Korkutucu Deprem!

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis’te 22.20 sularında 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Van, Şırnak, Siirt gibi Bitlis’e yakın illerden de hissedildi. Depremin 6,99 km derinlikte meydana geldiği belirtildi.

Bitlis Sallandı!

Son günlerde Türkiye’de gündem sık sık deprem haberleri ile sarsılıyor. 3 gün önce Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Malatya 5.2 şiddeti ile sallanmış ve şimdiye kadar ölüm haberi alınmamıştı. Bugün ise acı haber Bitlis’ten geldi, Bitlis 4.6 şiddetinde sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD)’dan sallantı sonrası yapılan ilk açıklamalar “Hizan ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki sallantı sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” şeklinde oldu.

Bitlis Sallandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan deprem sonrası açıklama geldi

Bakan Soylu, Bitlis’te meydana gelen depremle ilgili Twitter hesabından “Bitlis’in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor.” şeklinde paylaşımda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan deprem sonrası açıklama geldi

Gelen haberlere göre endişe edilecek bir durum olmadığı görülüyor, Trendhaber ailesi olarak Bitlis’e geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu