GündemSiyaset

Son Büyükşehir Anketinde Muhittin Böcek önde…

Son Büyükşehir anketinde Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1. sırada yer aldı.

Avrasya araştırma şirketi Türkiye Büyükşehir Belediye Başkanlarından şehirlerin memnuniyet düzeylerini oylayan ankette Muhittin Böcek önde.30 Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan ankette vatandaşlara “Yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?” ve “Belediye başkanınızın yaptığı icraatları beğeniyor musunuz” sorusu soruldu. Anket sonuçlarına göre yüzde 63.8 ile en çok beğenilen başkan Muhittin Böcek oldu.

Halk büyükşehir belediyelerinden memnun

Muhittin Böcek’in yanı sıra halk diğer belediyelerden de memnun…

En çok beğenilen belediye başkanları arasında Böcek’in ardından İzmir’de Tunç Soyer yüzde 6.1 ile 2. sırada yer aldı. Anketin devamında Ankara’da Mansur Yavaş yüzde 59.5 ve İstanbul’da Ekrem İmamoğlu yüzde 59 memnuniyet oranına sahip oldu. “Seçimler yenilense mevcut büyükşehir belediye başkanına oy verir misiniz?” sorusuna ise İzmirliler yüzde 62.8, Ankaralılar yüzde 58 ve İstanbullular yüzde 57.9 oranında ‘Evet’ yanıtını verdi.

Muhittin Böcek kimdir

Muhittin Böcek kimdir?

1962 Antalya doğumlu Muhittin Böcek 1999 Anavatan Partisi ve 2004 Cumhuriyet Halk Partisi Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi. 2019’a kadar bu görevini yürüten siyasetçi 2019 büyükşehir Millet İttifakı’nın adayı olarak seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine layık görülmüştür.

Muhittin Böcek koronaviruse yakalandı.

Koronavirüs Tedavisi sürüyor…

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 17 Ağustos tarihinde yaptığı paylaşımda korona testinin pozitif olduğunu açıklamıştı. Hastanede tedavi gören “Böcek”in durumunun kötüleşmesi üzerine 7 Eylül’de yoğun bakıma alındığı belirtilmişti. Belediyenin son açıklamasında son 24 saat içerisinde herhangi bir olumsuzluk olmadığı ve Böcek’in durumunun stabil olduğu belirtildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Başa dön tuşu