GündemTürkiye

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

COVID-19 ile çaba önlemleri kapsamında, Türkiye genelinde 18 Ocak pazartesi saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 prestijiyle başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından daha evvel çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan mühlet ve günlerde vatandaşların temel muhtaçlık gereçlerine ulaşmaları noktasında rastgele bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm önlemler alındı.

Buna nazaran market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri ortasında açık olacak. Tekrar belirtilen mühlet içerisinde marketler ve bakkallar aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı stili iş yerleri bugün saat 24.00’e kadar yalnızca paket servis formunda faaliyet gösterecek, bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri ortasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri açık olacak. Online sipariş firmaları da kısıtlama müddetince 10.00-24.00 saatleri ortasında siparişleri teslim edebilecek.

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.

İçişleri Bakanlığı’ndan kısıtlama için ek genelgeGündem
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu