Gündem

Sakarya’da Havai Fişek Fabrikasında Patlama 4 ÖLÜ var

Sakarya’da Havai Fişek Fabrikasında Patlama meydana geldi  Patlamada 4 kişi hayatını kaybederken 3 kişi de hala kayıp olarak belirtildi. Patlama sonrası bölgeye gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, basın açıklaması yaptı.

Sakarya’da Havai Fişek Fabrikasında Patlama oldu Ölü ve Yaralılar Var

Sakarya Hendek’teki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası 4 kişi hayatını kaybederken 108 kişi yaralı olarak hastahaneye kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine geldi. Yetkililerden olayın detaylarını öğrenen bakanlar basın açıklamasında şu ifadelere yer verdiler;

havai fişek fabrikası patladı sakarya

“Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan bir havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamanın hemen ardından Sayın Valimiz ve sorumlu arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine buraya geldik. Hemen bir durum değerlendirmesi ortaya koyduk. Bu esnada hem arama kurtarma hem de yangını söndürmek için gerekli ekipler bölgeye gönderildi. Çalışma Bakanlığımız orada bulunanların aileleriyle temasta bulundular. Şu anda söndürme çalışması tamamen sona erdi. Bir plan dahilinde hem yangın hem de patlamayla karşı karşıya kalan binalarda arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirilmeye başlandı”

Kayıp 3 kişi ise hala aranmaya devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu