GündemTürkiye

“Modern kapitülasyonlara mahkum etmek isteyenlere karşı uğraşımız devam ediyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Atatürk Kültür, Lisan ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen anma etkinliğinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazi’nin tavsiyesine uygun biçimde ilim ve akıl yolundan giderek anısını yaşatmak yerine onu dogmalaştırmak suretiyle mirasının içini boşaltmaya çalışanları milletimizin takdirine havale ediyoruz.” dedi.

Erdoğan, “Kendilerini devletin sahibi, Batı’nın kölesi olarak gören vesayetçi anlayışla çarpışa çarpışa ülkemizi cihanşümul amaçlarıyla buluşturduk.” diye konuştu.

“Yıllarca bu ülkeyi bir avuç seçkin eliyle adeta babalarının malı üzere kullanmaya alışmış olanlar, her yolu deneyerek üzerimize geldiler.” diyen Erdoğan, “Allah şahittir ki, ‘Ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, millet bölünmeyecek, vatan parçalanmayacak, ülkemiz büyüyecek, devletimiz güçlenecek’ derken daima samimiydik.” tabirini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye bir asır evvel başlattığı İstiklal Harbi’ni yine ve daha güçlü sürdürdüğü için böylesine derin ve alçakça kuşatmaya maruz kaldı.” formunda konuştu.

Erdoğan, “Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının notlarının objektif kriterlere nazaran verildiğini söyleyebilecek kimse çıkamaz.” dedi.

Erdoğan, “Türkiye’yi enflasyon ve faiz prangasıyla çağdaş kapitülasyonlara mahkum etmek isteyenlere karşı gayretimiz devam ediyor.” formunda konuştu.

Detaylar geliyor…

Kaynak: AA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu