GündemMagazinTüm Haberler

MasterChef’ten Elenen İsim Belli Oldu!

Geçtiğimiz hafta içerisinde oynanan dokunulmazlık, bireysel dokunulmazlık oyunları sonucunda eleme adayları seçilmişti. Eleme gecesine kalan isimler; Duygu, Eray, Özgül, Ebru, Gülşah ve Berker olmuştu.

TV8 ekranlarının sevilen yarışması MasterChef Türkiye eleme heyecanı ile izleyicilerini ekrana kilitledi. Eleme gecesinin yaşandığı son bölümde( 47. Bölüm), eleme potasına giren 6 yarışmacıdan eleme turunda dana yanağı ile sıradışı bir yemek hazırlamaları istendi. Mehmet, Danilo ve Somer Şef’in yaptığı oylamanın ardından, Gülşah, Berker ve Ebru 2. eleme turunda bir kez daha mücadele verdi. Şeflerden en az  puanı alarak MasterChef’ten elenen ismin MasterChef 2020 macerası sona erdi. İşte, MasterChef Türkiye’den bugün(6 Eylül 2020) elenen yarışmacı.

MasterChef’te İlk Turdan Geçen İsimler

Eleme gecesinin yaşandığı MasterChef Türkiye’de yarışmacılar ilk turda ürün bazlı yaratıcılık oyununda yarıştılar. Somer, Mehmet ve Danilo şef dana yanağından yarışmacıların yaratıcı bir yemek hazırlamasını istedi. Elemeye kalan Özgül, Duygu, Berker, Ebru, Gülşah, Eray kendilerine verilen sürenin ardından hazırladıkları yemekleri şeflere tattırdı. İlk turda birinci olan isim Eray olurken, onu Duygu ve Özgül takip etti.

MasterChef'te İlk Turdan Geçen İsimler

 

MasterChef 2020’den Elenen İsim Kim Oldu?

Son 3’e kalan Gülşah, Berker ve Ebru bu kez duxelle (düksel) pirzola yemeğini yapmaya çalıştı. Yarışmacılara tam 1 saat süre verildi. Kendilerine verilen sürenin ardından şefler yarışmacıların yemeklerinin tadına baktı. Şefler eleme gecesinde Ebru’nun yemeğini açık ara başarılı bularak yarışmacıyı potadan çıkardılar. Gülşah ve Berker arasında bir kez daha eleme heyecanı yaşandı. Mehmet Şef son turda elenen ismin Gülşah Suna olduğunu açıkladı. Arkadaşının elendiğini duyan ve yedeklerden gelen Berker ise duygularına hakim olamayarak göz yaşlarına boğuldu. 47. bölümde yarışmadan elenen Gülşah Suna gözyaşlarına hakim olamayarak,

“Belki de buradan gitmem gerekiyor. Ben başardım. Hepinize çok teşekkür ederim. Hiçbir zaman pes etmedim. ” ifadelerine yer verdi.

MasterChef 2020'den Elenen İsim Kim Oldu

 

Gülşah Suna Kimdir?

28 yaşında olan Gülşah Suna aşçılık eğitimi almamış bir yarışmacı olmasıyla oldukça dikkat çekmişti. Tek çocuk olan Gülşah, aslında bir at antrenörü. Yarışmaya arkadaşlarının ilgisi sebebi ile başvurduğunu söyleyen Gülşah Suna, ‘Geçen sene de katılmıştım ama biraz fazla konuştuğum için yemeğimi unuttum.’ demiştim. İlk turda yaptığı yemekle Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’dan “evet”  “oyu almayı başaran Gülşah Suna, üçlü elemeleri de geçerek final turuna kalan isimler arasında yerini aldı.

Gülşah Suna Kimdir

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu