Gündem

Masterchef Menemen Yarışması…

7 Eylül Akşamı Masterchef'te menemen yarışması yapıldı. İşte Detaylar...

Ekranların sevilen yarışması Masterchef tüm hızıyla devam ederken 7 eylül akşamı Masterchef Menemen Yarışması yapıldı. Pazar akşamki elemenin ardından takımlar yeniden kuruldu ve şefler yarışmacılardan menemen yapmasını istedi. Önce menemeni en iyi yapan yarışmacılardan olan Esra’yı mavi takım kaptanı olarak belirledi. Ardından Esra kırmızı takımın başına yedeklerden yeni gelen yarışmacı Arem’in geçmesini istedi. Sonrasında şefler her iki takımdan falafel yemeğini yapmalarını istedi ve bu haftanın kazananı takım kaptanı Esra oldu.

Masterchef menemen

Masterchef Menemen Yarışması sonrası sosyal medya paylaşımları gündem oldu…

Menemen yarışmasını akşam izleyen seyirciler sabah kahvaltılarında menemen yaparak şefleri etiketlediler. Somer, Danilo ve Mehmet şefi etkileyen yarışmacılar paylaşımlarında Mehmet şefin sözlerine de yer verdiler. Yarışma esnasında menemenin soğansız olmayacağını belirten Mehmet Şef ‘soğansız menemen domatesli omlettir’ sözleriyle gündeme oturdu.

Mehmet Yalçınkaya

Mehmet Yalçınkaya kimdir?

1974 doğumlu Türk aşçı ve şef olan Mehmet Yalçınkaya  Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan’da gastronomi ve mutfak koordinatörlüğü yaptı. Farklı mutfakların birleşmesini amaçlayan Fusion akımını Türkiye’de ilk uygulayan şeflerdendir. 2008’de Almanya’da yapılan IKA/Olympiade der Köche A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu