Gündem

Kurban Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Kurban Bayramı sokağa çıkma yasağı şimdiden tüm Türkiye’nin gündemine geldi. Kurban bayramında yasak olup olmayacağı hakkında sağlık bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulundu. Ramazan Bayramında koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. 31 temmuz günü başlayıp 3 ağustosa kadar devam edecek olan Kurban bayramı 4 gün sürecek. Vatandaşlar geçen bayram sevdikleriyle beraber olamamıştı. Şimdi ise tüm Türkiye kurban bayramında yasak olacak mı olmayacak mı şeklinde araştırmalara başladı.

Kurban Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Konu ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadelere yer verdi ”  Bilim kurulunda henüz böyle bir konu gündeme gelmedi. Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı olmuştu fakat Kurban bayramında yasağın olmayacağı kanaatindeyim. Tabi kesin konuşmamak lazım 1 aylık bir süreçte vakaların artışına göre gündem ve alınan kararlar değişebilir. ” Şu an böyle bir yasağın gündemde olmadığını belirten Bakan Koca her şeyin önümüzdeki 4 hafta içerisinde değişebileceğini ifade etti. Tedbirimizi alalım, maskelerimizi takalım. Mümkün olduğunca toplu alanlarda bulunmayalım.

kurban-bayramı

Bayram Namazı da Kılınacak

Diyanet işlerinin tüm vakit namazlarının cemaat ile kılınabilir bildirgesinden sonra, kurban bayramında bayram namazı da kalınacağı netleşti. Vatandaşlar sosyal mesafe kurallarına uyarak, kendi seccadelerini getirerek cemaat ile bayram namazlarını da kılabilecekler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu