Gündem

Kabine Toplantı Kararları Açıklandı

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği kabine toplantı kararları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bizzat kabine toplantısını kendisi yönetti. Toplantıda üst düzey önlemler alındı. Sosyal mesafe kurallarına uyuldu ve tüm katılımcılar maske taktı. Toplantı sonrası ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı.

Kabine Toplantı Kararları Sevindirdi

Türkiye‘nin koronavirüs ile mücadelesinde başarıya ulaşması çok yakın. Fakat bu musibetin kökü kazınana kadar maske takılmalı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmalı. Maske – Mesafe ve Temizlik üçgeni ile bu duruma gelebilen Türkiye, zafere çok yaklaştı. Cumhurbaşkanı ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

kabine-toplantısı-açıklama

  • Restoran, kafeterya, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 2 saat daha uzatılarak 24:00’a uzatıldı. Eskiden 22:00 ‘da kapatılma zorunluluğu olan bu işletmeler artık 24:00’a kadar hizmet verebilecekler.
  • Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler sağlık bakanlığı ve iş işleri bakanlığının belirlemiş olduğu kurallara göre 1 Temmuz tarihinden itibaren tekrar hizmet vermeye devam edebilecekler.
  • 65 yaş üzeri vatandaşlarımız için sokağa çıkma yasağı kısmi olarak kaldırıldı. Tüm yaşlı vatandaşlar haftanın her günü sabah saat 10:00 ile akşam saat 22:00 aralığında sokağa çıkabilecekler. Akşam 22:00 sabah 10:00 aralığında sokağa çıkma yasakları devam ediyor.
  • 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ise ebeveynlerinin yanlarında olması koşulu ile tümüyle kalmıştır. Fakat 18 yaş altı gençler tek başlarına sokağa çıkamayacak.
  • Milli parklar ve doğal parklar sağlık çalışanları, 65 yaş üzeri vatandaşlar ve 18 yaş altı vatandaşlar için ücretsiz olacaktır.
  • Nikah salonları 15 hazirandan itibaren sağlık bakanlığı ve içişleri bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde hizmet vermeye başlayabilecekler. Düğün salonları ise aynı kurallar dahilinde 1 temmuzdan itibaren hizmet verebilecekler.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu