GündemTürkiye

İstanbul’daki Tüm Müzelere %50 Zam Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’daki tüm müzelere % 50 zam yaptı. İBB, müze giriş ücretlerine %50’ye varan şok edici bir zam yaptı. Vatandaşlar isyanda…

İstanbul’daki Tüm Müzelere %50 zam sonrasında Yerebatan Sarnıcı giriş ücreti 10 TL’den 15 TL ‘ye yükseldi. Geçtiğimiz haftalarda toplu taşımaya da ciddi bir zam yapan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bu yeni zam ile beraber tepki çekmeye başladı. Ulaşıma %35’in ardından müzelere gelen %50 zam İstanbul’da gündem oldu.

müzelere yüzde 50 zam

1 Mart 2020 itibari ile uygulamaya başlanacak olan %50 zamlı fiyatlar ile artık müzelere giriş daha pahalı. Asgari ücrete gelen zam ile doğru orantılı olarak ulaşıma ve müzelere yapılan zam vatandaşın tepkisine sebep oldu. Yeni yapılan zamlı tarife ile müze ücretleri şu şekilde;

İstanbul’daki Tüm Müzelere %50 Zam Sonrası Yeni Fiyatlar

Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453, Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı Çini Müzesi, 15 TL Daha önce giriş ücreti 10 TL olan Yerebatan Sarnıcı; yüzde 50 zam yapılarak 15 TL, öğrenci ve öğretmen 5 TL, yabancı ziyaretçi ise 30 TL olarak açıklandı.

Yeni Zam Şaşırttı

İBB yönetimi tarafından müzelerin girişlerine yüzde 50 zam yapıldı. 1 Mart’tan itibaren uygulamaya konulan zam tarifesiyle Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453, Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı Çini Müzesi giriş ücretleri zamlandı. Daha önce giriş ücreti 10 TL olan Yerebatan Sarnıcı; yüzde 50 zam yapılarak 15 TL, öğrenci ve öğretmen 5 TL, yabancı ziyaretçi ise 30 TL olarak açıklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu