DünyaGündemTüm Haberler

Hindistan Başbakanının Twitter Hesabı Hacklendi!

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. İşte ayrıntılar..

Gelen haberlere göre, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin 2,5 milyon takipçiye sahip olduğu hesabından ulusal yardım fonu için kripto para bağışı yapılmasına yönelik birkaç içerik paylaşıldı. Durumun anlaşılmasının üzerine ele geçirilen Twitter hesabından yapılan paylaşımlar kısa sürede silindi. Twitter’dan yayımlanan açıklamaya göre gizliliği ihlal edilen hesabın güvenliği için önlemler alındığı ve durumun soruşturulduğu ifade edildi. Öte yandan, Modi’nin 61 milyonun üzerinde takipçiye sahip olduğu kişisel Twitter hesabı saldırıdan zarar görmedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Demokrat Başkan Adayı Joe Biden, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Amazon’un Üst Yönetici Jeff Bezos, Tesla’nın Üst Yöneticisi Elon Musk, milyarder iş adamı Michael Bloomberg ve rap şarkıcısı Kanye West gibi isimlerin Twitter hesapları 15 Temmuz 2016 tarihinde ele geçirilerek gündem olmuştu. Hacklenen hesaplardan yine kripto para bağışı çağrısı yapılmıştı.

Modi

 

Narendra Modi Kimdir?

7 Eylül 1950 tarihinde Gujarat ‘ın küçük bir kasabasında dünyaya geldi. O zamanlar ailesi oldukça fakir olan Modi, Gujarat Üniversitesi’ni bitirdi. 2014 Hint genel seçimlerinde belirleyici bir zafer ile BJP (Bharatiya Janata Partisi) lideri olduktan sonra Hindistan Başbakanı oldu. Hintli politikacı, Lok Sabha’nın üyesi olup Varanasi ve Vadodara seçmenleri arasından seçilmiştir. Modi, Gucerat Eyaletinin 14. Başbakanıdır. 68 yaşında olan Jashodaben Modi ile 1968 yılından beri evlidir. Fakat, bilindiği üzere Narendra ve Jashodaben yıllardır ayrı yaşıyor. Emekli öğretmen olan eşiyle küçük yaşta ve geleneksel bir evlilik yapan Modi, 2014 yılında yaşadığı kasabayı ve eşini terk ederek politikaya atıldı.

Narendra Modi Kimdir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu