Gündem

“Hayat Eve Sığar” Uygulaması ile Artık Maske Talep Edilebiliyor

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ücretsiz uygulama “Hayat Eve Sığar” ile artık maske talep edilebilecek. Tamamı Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen uygulama da koronavirüs önlemleri kapsamında aktif olarak kullanılmaktadır.

Uygulamaya Yeni Güncelleme ile Maske

Uygulamaya Yeni Güncelleme ile Maske

Koronavirüs önlemleri kapsamında hayata geçen “Hayat Eve Sığar” uygulaması ile çevrenizdeki ve Türkiye ‘deki risk durumlarını kontrol edebiliyorduk. Yeni gelen kritik güncelleme ile artık uygulama üzerinden maskeler için de kod alınabiliyor.

Nasıl Maske Barkodu Alabilirim?

İOS ve Android telefonlarınız için Google Play ve App Store üzerinden indirebileceğiniz uygulama da Sağlık Durumu sekmesi altından “Maske Talep Et” kısmına giriyoruz. Bu bölümde uygulama tarafından karşımıza bir barkod çıkıyor. Kullanıcılar bu barkod ile kendilerine en yakın eczaneden maskelerini alabilme kolaylığı sağlanıyor.

Nasıl Maske Barkodu AlabilirimSon günlerde ptt ve e-devlet üzerinden yaşanan aksaklıklar nedeniyle Sağlık Bakanlığı vatandaşlarımız ücretsiz maskelerine ulaşabilmeleri için bu şekilde bir kolaylık sağlama kararı aldı.

Hayat Eve Sığar Uygulaması 18 Nisan 2020’ de Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma açıldı Uygulamada vatandaşları koronavirüs konusunda bilgilendirme, yönlendirme ve riski en aza indirmek için yapılması gerekenler paylaşılıyor.

Ayrıca telefonunuzu bluetooth özelliği ile test sonucu pozitif olan çevrenizdeki kişileri öğrenme ve bölgenizi risk durumunu kontrol etme şansınız oluyor. Sizde Hayat Eve Sığar uygulaması indirerek hem kendinizi korumayı hem de çevrenizdeki son gelişmeleri görebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu