GündemKoronavirüsTüm Haberler

Halk Ayasofya Meydanı’nda Drone ile Uyarıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekipleri tarafından Ayasofya Meydanı'nda bulunan yerli ve yabancı turistler uyarıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İHA (İnsansız Hava Araçları) Büro Amirliği ekipleri tarafından Ayasofya Meydanı’nda bulunan yerli ve yabancı turistlere drone aracılığıyla hem İngilizce hem de Türkçe olarak koronavirüs uyarısı yapıldı.

Hem İngilizce Hem Türkçe Drone Uyarısı

Koronavirüs vaka sayılarının durmak bilmeyen artışından dolayı İstanbul Emniyet Müdürlüğü çareyi vatandaşları drone ile uyarmakta buldu. İHA Büro Amirliği ekipleri Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin çevresinde drone aracılığıyla hem İngilizce hem de Türkçe olarak yerli ve yabancı turistlere uyarıda bulundu. Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında sürdürülen denetimler de yapılıyor. Drone’dan Türkçe ve İngilizce olarak,

“Sayın vatandaşlarımız, koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni bir döneme giriyoruz. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen rehavete kapılmayalım ve tedbirleri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak bu dönemi de inşallah hep birlikte aşacağız. Sabrınız ve dikkatiniz için teşekkür ederim” şeklinde anonslar yapıldı.

Bu sırada Ayasofya Meydanı’nda bulunan turistler ve yerli halk bu anları cep telefonu ile kaydetmeyi ihmal etmediler.

Hem İngilizce Hem Türkçe Drone Uyarısı

 

Atlı Birlikler de Sultanahmet Meydanı’nda Denetimdeydi

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı Atlı Birlikler ise Sultanahmet Meydanı’nda koronavirüs kapsamında denetimde bulundu. Sultanahmet Meydanı’nda maske takmayan ve sosyal mesafe kurallarını ihmal eden yerli ve yabancı turistler uyarılırdı. Atlı Birlik ekibinde görevli polis memuru Mücahit Taşçı denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada,

“Biz İstanbul Atlı Birlik Grup Amirliği olarak Sayın İstanbul İl Emniyet Müdürümüz Zafer Aktaş’ın talimatıyla buraya koronavirüs tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe denetimi yapmak için geldik. Arkadaşlarımızı burada uyarıyoruz. Uymayan arkadaşlarımıza da gerekli ceza işleminde bulunuyoruz. Buraya gördüğünüz gibi araçla girmek konusunda emniyet güçlerimiz biraz sıkıntı yaşıyor. Her alana araçlar giremiyor. Genellikle motorize ekip ve atlı olarak bulunuruz. Burada da bu tedbirleri biz sağlıyoruz. Vatandaşlarımız ve özellikle turistler bol bol bizimle fotoğraf çekinmek istiyor ama biz bu aralar koronavirüs tedbirleri sebebiyle buna müsaade etmiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Atlı Birlikler de Sultanahmet Meydanı'nda Denetimde

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu