GündemMagazinTüm Haberler

Halil Sezai İçin 13 Yıl 10 Ay Hapis Talebi

Tuzla'da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan ünlü şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında 5 ayrı suçtan toplamda 3 yıl 7 aydan, 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Halil Sezai’nin 66 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i 18 Eylül’de darp ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına karar vermişti. Geçtiğimiz günlerde ünlü şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında yürütülen soruşturma gündemdeydi. Soruşturma dün itibariyle tamamlandı.

“Seni Öldürmeye Geldim”

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianameye göre, müşteki Hüseyin Meriç’in Tuzla ilçesinde ikamet ettiği sırada, şüpheli Halil Sezai içeriye girerek “Seni öldürmeye geldim” şeklinde tehdit savurmuş. Bu esnada elindeki odun parçası ile komşusuna zarar vermeye çalışmış. Komşu Meriç uzaklaşmak amacıyla koşarak evin dışına çıkmış. Fakat dışarıda da Paracıkoğlu tarafından yumruk ve tekme ile darp edilmiş.

Şikayetçi Meriç, Paracıkoğlu’nun daha sonra küfürlerine ve tehditlerine devam ettiğini, kendisinin o sırada sokakta bulunanlardan yardım istediğini anlattı. Sokak kalabalıklaşmaya başlayınca Paracıkoğlu ile yanındaki şahıslar arabaya binerek olay yerinden uzaklaşmışlar. Yaşanan olaylar sırasında yaralandığı için hastaneye gittiğini belirten Meriç bu nedenle şikayetçi olduğunu beyan etti.

Şüpheli Paracıkoğlu’nun ifadesinde ise olay günü arkadaşı olan Murat Aytaç Ağırlar’a ait Tuzla ilçesinde bulunan villaya çekim yapmak amacıyla gittiklerini, müşteki Hüseyin Meriç’i yaklaşık 2 senedir tanıdığını, geçmişteki samimiyetine güvenerek çekim yapmak için villayı kullanma amacıyla Meriç ile görüşmeye geldiğini, görüşmeye gelirken sevdiği bir çiçeği aldığını söylediği bildirildi. Daha sonra villanın müştemilatında bulunan odunluktan bir adet odun parçası aldığını anlatan Paracıkoğlu’nun, odun parçasını Meriç’e şaka amacıyla uzattığını, bu esnada Meriç’in kendisine karşı “tehdit ve hakaretlerde” bulunduğunu, daha sonra aralarında tartışma yaşandığını, müşteki Meriç’in küfürlerine ve tehditlerine devam edince bir anlık sinirle bir kaç defa kendisine vurduğunu ve o sırada küfür de etmiş olabileceğini söylediği belirtildi.

Odun Parçası “Silahtan” Sayıldı

İddianamede, olay günü taraflar arasında gürültü yüzünden tartışma yaşandığı belirtildi. Tartışma sırasında Paracıkoğlu’nun elinde bulunan yaklaşık 30 santimetrelik odun parçası ile Meriç’i tehdit ettiği, küfür içerikli sözler sarf ederek alenen hakarette bulunduğu anlatıldı.

İddianamede, Paracıkoğlu’nun yaşanan tartışma esnasında Meriç’e odun parçası ile zarar verdiği belirtildi. Daha sonra ise tekme ve yumruk atmak suretiyle yaraladı. Meriç’in aldığı adli doktor raporuna göre tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı bilgisi verildi.

İddianamede, Halil Sezai’nin “kasten yaralama” suçunu silahtan sayılan odun parçası ile işlediği vurgulandı. Ayrıca Paracıkoğlu’nun, Meriç’e ait ikamete girmeye çalıştığı esnada ikametin kapısında kapalı konumda bulunan sinekliğe zarar vererek “mala zarar verme” suçunu da işlediği kaydedildiği anlatıldı.

İddianameye göre, Paracıkoğlu Meriç’e ait ikamete izinsiz bir şekilde girdiği için “konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçunu da işledi.

Bu kapsamda Halil Sezai Paracıkoğlu’nun “silahla tehdit”, “silahla kasten yaralama”, “alenen hakaret”, “konut dokunulmazlığını ihlal etme” ve “mala zarar verme” suçlarından toplamda 3 yıl 7 ay 15 günden, 13 yıl 10 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi

Odun Parçası Silahtan Sayıldı

İddianame Kabul Edilirse Hakim Karşısına Çıkarılacak

Hazırlanan iddianame, değerlendirilmek üzere Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Eğer mahkeme iddianameyi kabul ederse Halil Sezai Paracıkoğlu hakim karşısına çıkacak.

İddianamede, Paracıkoğlu’nun tutukluluğuna yönelik itiraza bakan hakimliğin itirazın reddine karar vererek, tutukluluk halinin devamına hükmettiği bilgisi de aktarıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu