GündemMagazin

Fırat Tanış’tan itiraflar…

Okan Bayülgen'in programına konuk olan Fırat Tanış geçmişe yönelik itiraflarda bulundu...

TV100’de yayınlanan Okan Bayülgen ile Uykusuzlar Kulübü’nün geçtiğimiz haftaki konuğu olan Fırat Tanış geçmişe yönelik itiraflarda bulundu. Ünlü oyuncu 2011 senesinde Nuri Bilge Ceylan’ın “Bir Zamanlar Anadolu’da” filminde “Kenan” karakterini canlandırmıştı. Ancak çekimlerin ardından Fırat Tanış‘ın filmin galasına ve dublajına gitmemesi büyük yankı uyandırmış ve “Kenan” karakterini başka biri seslendirmişti. Yaşanan olayların ardından Nuri Bilge, Tanış’ı “defterden sildiğini” açıklamıştı. Bu olaylara dönük açıklamalar yapan Tanış, bu dönemde alkolizm tedavisi görmek için bir klinikte yattığını belirtti.

Fırat Tanış Bir Zamanlar Anadolu'da Kenan karakteri

Fırat Tanış: Alkol sorunları nedeniyle kliniğe yattım.

Program esnasında Okan Bayülgen‘in “Neden dublaja gitmedin sorusunu” Tanış şu sözlerle yanıtladı: “O dönem alkol sorunları nedeniyle kendimi kurtarmak için kliniğe yattım. Bu nedenle de Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’da filminin galasına ve dublajına gidemedim.”

Fırat Tanış kimdir

Fırat Tanış kimdir?

Nuri Fırat Tanış 1975’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk sinema, tiyatro oyuncusu ve müzisyen olan Tanış İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. “Ihlamur Altında” ve “Geniş Aile” dizilerinde aldığı rollerle Türkiye çapında üne kavuşan Tanış aynı zaman sözü ve müziği kendine ait olan şarkı çalışmalarını yürütmektedir. Aynı zamanda sanatseverler tarafından yoğun ilgi gören “Gelin Tanış Olalım” oyununda da tek kişilik rolün sahibidir. “soL” Gazetesi’nin kültür sayfasında 3 Aralık 2012’den itibaren köşe yazarlığı yapmaktadır. 10 Haziran 2013 tarihinde dizi oyunculuğunu bırakan Tanış, bunun nedeni olarak 2013 Gezi Parkı olaylarında kanalların yeterli yayın yapmadıkları gerçeğini belirtmiştir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu