GündemTüm HaberlerTürkiye

Fatih Portakal FOX TV’den Neden Ayrıldı?

Dün gece FOX TV'nin ana haber sunucusu Fatih Portakal'ın istifa ettiği öne sürülmüştü. Bugün FOX TV bu haberi doğruladı.

2010 yılından beri FOX TV’de Ana Haber bülteni sunuculuğu yapan Fatih Portakal, 10 yıldır yaptığı bu görevden ayrılma kararı aldı. Bu karardan sonra Fox TV’den ve Fatih Portakal’dan açıklamalar gecikmedi. FOX TV için büyük değere sahip olan Portakal’ın yerini kimin alacağı ise hala merak konusu.

FOX TV’den İlk Açıklama Geldi

Portakal’ın ani bir kararla görevden ayrılması sonucu FOX TV yaptığı açıklamada;

“2010 yılından beri kanalımızda FOX Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk Televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.

Fatih Portakal görevi süresince FOX’un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberlerler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ederiz.”  ifadelerini kullandı.

FOX TV'den İlk Açıklama Geldi

FOX TV’nin Açıklamasından Sonra Fatih Portakal’dan Açıklama Gecikmedi

FOX TV‘nin açıklamasından sonra Portakal da kendi twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda;

“Siz veda ederken, çalıştığınız kurumun hakkınızda bu cümleleri kurması her çalışana nasip olmaz. Teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Portakal, attığı tweetlerle içsel devrime ihiyacı olduğunu ve toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhunu ve bedenini dengeleyeceğini, tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşayacağını da belirtti. Portakal’ın  eşi Armağan Portakal ile Seferihisar’da tarım yapacağı konuşuluyor.

FOX TV'nin Açıklamasından Sonra Fatih Portakal'dan Açıklama Gecikmedi

 

Portakal’ın Yerine Kimin Geçeceği İse Merak Konusu Oldu

Fatih Portakal’ın aniden görevden ayrılması ile, bu başarılı haber bülteni sunucusunun yerine kimin geçeceği merak konusu oldu. Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün tüm ikna çabalarına rağmen kararından dönmeyen Portakal’ın yerine geçmesi düşünülen 4 isim var. Bu 4 isim; İsmail Küçükkaya, Selçuk Tepeli, Deniz Zeyrek, Cüneyt Özdemir olarak düşünülmekte. İlerleyen günlerde netleşeceği düşünülen bu isim merakla beklenmekte. Yeni gelen isim Fatih Portakal’ın yerini doldurabilecek mi bunu zamanla göreceğiz. Şimdiden gelecek yeni isme başarılar diliyoruz.

     

     

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu