Gündem

Erdoğan’ı Kızdıran Fotoğraflar

Erdoğan’ı kızdıran fotoğraflar gündemde. Normalleşme planında birçok iş yeri ve parkın açılmasıyla beraber vatandaşlar rehavete kapılıp sosyal mesafe kurallarını ihlal ediyor. Türkiye’nin dört köşesinden gelen sosyal mesafeyi ihlal fotoğrafları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırdı.

Erdoğan’ı Kızdıran Fotoğraflar Süreci Zor Duruma Sokacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, covid-19 ile mücadelede başarılı bir politika izledi fakat vatandaş sosyal mesafe kurallarına uymuyor. Erdoğan sosyal mesafeye uyulmadığının görüldüğü fotoğraflara cevap olarak ” Neden mesafeler ayarlanmıyor? Sosyal mesafeye dikkat etmemiz lazım. Bu salgın toplum duyarlılığı sayesinde önlenebilir ” ifadelerine yer verdi.

sosyal mesafeyi yok saydılar

Polis ve Bekçiler Görevlerini Yapmıyor

Koronavirüs ile mücadelenin devam ettiği bu süreçte polis ve bekçilere büyük görev düşüyor. Fakat emniyet güçleri de ne yazık ki görevlerini tam anlamıyla yerine getirmiyor. Görev yerlerinde sadece orada olmak için bulunan polis ve bekçiler mesailerini doldurum günlük yaşantılarına devam ediyorlar. Kontrol noktalarında maskesiz kişileri uyarmak, sosyal mesafe kurallarına göre insanların arasındaki mesafeye müdahale etmesi gereken polis ve bekçiler bu salgın sürecinde ne yazık ki görevlerini yerine getirmiyorlar.

Geçtiğimiz nisan ve mayıs aylarında salgının yükselme potansiyeli her geçen gün artıyordu fakat birçok gözlemci polislerin ve bekçilerin işini yapmadığını belirtmişti. Büyük şehirlerde kontrol noktası oluşturan polisler 2-3 arabayı durdurup ateşlerini ölçüp, diğer araçları kontrol etmiyorlardı. Kontrol noktasından kaçan araçlara müdahale etmiyorlardı.

Erdoğan'ı kızdıran fotoğraflar

Yine salgının azalma eğilimi olduğu bugünlerde de park ve bahçelerde kontrol yapmıyor ve gerekli önlemleri almıyorlar. Denetimin olmadığını gören vatandaşlar ise parklarda bahçelerde gruplar halinde sosyal mesafe kurallarına uymadan günlük yaşantılarına devam ediyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu fotoğraflara ” Sosyal mesafe kurallarına uyulmaması halinde sokağa çıkma yasakları devam edecek ve vaka tabloları ne yazık ki daha ağır olacak.” ifadelerine yer verdi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu