Gündem

Cumhurbaşkanlığı Yarın Kabine Toplantısı İçin Toplanacak

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yarın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapılacak. Toplantıda 3 günlük sokağa çıkma yasağı ele alınacak. Ayrıca 1 aydan uzun bir süredir sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üzeri yaşlılar için esneklik gösterilmesi de gündemde. Ele alınacak konulardan bir diğeri ise okulların açılması olacak.

Koronavirüs bulaşma riski yüzünden toplantı telekonferans sistemiyle yapılacak. Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapılacak. 1 Mayıs işçi bayramı ve sonraki 2 gün olan cumartesi ve pazar günleri için toplamda 3 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması görüşülecek. Bakanlar önerilerini ve raporlarını sunacak. Birçok karar bu toplantıda alınacak.

kabine-toplantısı-ne-zaman

Kabine Toplantısı 27 Nisan Pazartesi Yapılacak

65 yaş üzeri vatandaşların yasakları kalkıyor mu, Okulların açılma süresi ertelendi mi ve 1 mayıs ile beraber 3 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı gibi soruların cevabı, bu kabine toplantısından sonra verilecek. Toplantıda bakanlar sunumlarını yapacaklar ve bilim kurulunun tavsiyelerini değerlendirecekler. Bilim kurulu tavsiyeleri değerlendirmesinden sonra virüs eğrisine bakarak değerlendirme yapılacak. Son 1 haftadır vaka sayılarındaki artış azaldığı gibi son 3 gündür düşüşe geçerek ilk defa 25 Nisan 2020 tarihinde iyileşen sayısı vaka sayısını geçti.

Kabine toplantısında virüs ile ilgili alınacak yeni tedbirler, bayramdan sonra Türkiye’de hayatın normale dönmesi gibi konuların da konuşulacağı düşünülüyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu