GündemTüm Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gaziantep Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen 300 fabrikanın toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada "Ankara ve Bursa'dan sonra Gaziantep'te modern bir fabrika kuracağız." müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 300 fabrikanın toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1,5 Yılın Ardından Gaziantep’te İdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 1,5 yıllık hasretin ardından tekrar Gaziantep’te bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Ayrıca Erdoğan Gaziantep halkına, destekleri, duaları, şahsına gösterdikleri teveccühleri için teşekkür etti.

Türkiye’nin sanayisi için oldukça gururlu bir gün geçirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı, açılış öncesinde ülkenin kendi alanında en önemli organizasyonu olan TEKNOFEST’te gençlerle bir araya geldiklerini belirtti. TEKNOFEST‘te bu yıl bir kez daha gençlerin, genç girişimcilerin ufkuna, vizyonuna şahit olduklarını ifade eden Erdoğan,

“Gördüğümüz manzara, Türkiye‘nin aydınlık yarınlarına olan inancımızı daha da güçlendirdi. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerin, teknoloji konusundaki heyecanları ve üretkenlikleri, diğer hususlarda da bize umut verdi.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1,5 Yılın Ardından Gaziantep'te İdi

 

Bu cumartesi günü Gaziantep’teki organize sanayi bölgelerinde yapımı tamamlanan ve hizmete giren 300 fabrikanın resmi açılışını yapacaklarını aktaran Erdoğan, emeği geçen herkese teşekkür etti. Gaziantep’in gelişmesi, kalkınması için çaba gösteren, bu tesisleri şehre kazandıran iş insanlarına, girişimcilere, yatırımcılara da teşekkür eden Erdoğan, resmi açılışı yapılacak 300 fabrikanın şehre, ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Çoğunluğu Beşinci Organize Sanayi Bölgesi’nde olan bu yatırımların tekstil, gıda ve ambalaj sektörlerinde yoğunlaştığını belirten Erdoğan,

“Toplamda 15 milyar liralık yatırım bedeliyle hizmete giren bu fabrikalarda, 45 bin vatandaşımız doğrudan istihdam imkanına kavuştu. Dolaylı istihdamı da hesaba kattığımızda bu sayı 100 bini aşıyor. Tabii işin bir de dış ticaret ve döviz kazandırma boyutu var. Tam kapasite üretime geçilmesiyle bu fabrikaların, Gaziantep’in ihracatına 1 milyar doların üzerinde katkı sağlaması bekleniyor.” ifadelerine yer verdi.

Açılan tüm fabrikaların önce Gaziantep için daha sonra da ülkemiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu