GündemTüm HaberlerTürkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Müjdeyi” Saat Kaçta Açıklayacak?

Recep Tayyip Erdoğan'ın "Müjdeyi" saat kaçta ve nerede açıklayacağı belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün Ankara’nın Sincan semtinde 400 milyon dolarlık yatırımla Kalyon Holding tarafından kurulan Güneş Teknolojileri Fabrikası açılışında cuma günü müjdeli bir haber vereceğini açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra tüm dünya bu müjdeli haberi merak içerisinde beklemeye başladı. Herkesin merak ettiği ise bu müjdeli haberin nerede ve saat kaçta verileceği idi.

Müjdenin Saati ve Yeri Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada “Şu anda bu müjdenin biz de hayalleri ve rüyası içerisindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum. Tabii açıklarsam bu işin heyecanı, her şeyi kaybolur. Onun için açıklamamakta fayda var diye düşünüyorum” ifadelerini kullanarak tüm dünyayı merak içerisinde bırakmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Saat Kaçta Açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjde haberini verdikten sonra tüm Dünya bu konu ile ilgili araştırmalar yaparak tahminlerde bulunmaya başladı. (Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için yazmış olduğumuz “Cumhurbaşkanı Erdoğan “Müjde” Dedi, Piyasa Hareketlendi!” haberini okuyabilirsiniz). Fakat en güçlü tahmin müjdenin Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulunduğuna ilişkin olması.  Reuters’ın Türk kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Karadeniz’de doğal gaz keşfedildi ve bu keşif Türkiye’nin 20 yıl boyunca enerjisini karşılayabilecek kadar büyük. Ayrıca bir Türk yetkili de Batı Karadeniz’de bulunan ve Tuna-1 olarak bilinen arama bölgesinde doğal gaz bulgusunun olduğunu ve 800 milyar metreküp rezerve sahip olup Türkiye’nin ihtiyacını karşılayabileceğini belirtti.

Müjdenin Saati ve Yeri Belli Oldu!

Müjdeli haberin, Türkiye’nin tam olarak da böyle bir habere ihtiyacı olduğu dönemde gelmesi herkesi biraz olsun rahatlattı. Herkesin beklediği “Müjdenin” bugün saat 15.00’da İstanbul’da yapılacağı belirtildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu