EkonomiGündemTürkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Müjde” Dedi, Piyasa Hareketlendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü halka bir "Müjde" vereceğini söyledi. Tüm dünya merakla bu müjdeyi bekliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada cuma günü halka bir “müjde” vereceğini açıkladı. Bu önemli açıklama sonrası piyasa hareketlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Müjde” Açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan,

“Yarın malum Perşembe, ardından Cuma. İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve inanıyorum. Bu müjdenin hayalleri ve rüyası içindeyiz. Cuma günü bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum. Açıklarsam bu işin heyecanı kaybolur” dedi.

Bu açıklama Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Tüm millet heyecanla bu müjdenin ne olacağını düşünüyor. Bu müjde ile ilgili Türkiye ikiye bölünmüş durumda. Halkın bir kısmı doğalgaz ve petrol gibi enerjiye dönük hayaller kurarken diğer kısmı aşı ile ilgili müjdeli bir haber bekliyor. En iyisi cuma gününü bekleyip görmek fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten iddialı bir cümle kurdu, cuma günü vereceği müjde ile Türkiye’nin yeni bir döneme gireceğini belirtti. Bu demek oluyor ki bu haber yalnızca Türkiye‘yi değil tüm Dünya’yı ilgilendirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjde Dedi, Piyasa Hareketlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yaptı, Piyasa Hareketlendi

Güne alıcılı başlayan BIST 100 endeksi, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın cuma günü vereceği büyük müjde ile Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağını bildirmesinin ardından enerji hisselerinde yoğunlaşan alımlarla 1.125,80 puana kadar yükselerek günü yüzde 2,95 artışla 1.124,71 puandan tamamladı.

Analistler, Erdoğan’ın açıklamaları sonrası döviz kurlarında düşüşler yaşandığını ifade ederek, 7,35 seviyesinde işlem gören dolar/TL’nin, 7,21’e kadar gerilediğini ve şu dakikalarda 7,28 seviyesinde seyrettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yaptı, Piyasa Hareketlendi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu