GündemTürkiye

Çavuşoğlu: Yangını durdurduk, yarından umutluyuz

Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Manavgat’ta AFAD Uyum merkezinde ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu burada yanğınların son durumuyla ilgili bilgi verdi. Çavuşoğlu Manavgat’ta düne nazaran daha uygun durumda olduklarını belirterek, yangınların ilerlemesini durdurduklarını belirtti.

Havadan ve karadan 1832 araçla yangına müdahale edildiğini bilerten Çavuşoğlu, 6 bin 511 kişinin de yangınlarla gayrette vazife aldığını söyledi.

Çavuşoğlu, Antalya’daki yangınlarda bugün hava ögeleriyle 1650 sorti gerçekleştirdiğini açıkladı.

Yangınlarda 770 kişi yaralandı

Bakan Çavuşoğlu, söndürme çalışmalarında yaralanan vatandaşlar ile ilgili de bilgi verdi. Çavuşoğlu, yangınlarda “Bugüne kadar 770 vatandaşımız yaralandı, etkilendi. 757’si taburcu edildi, 6 vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeleri yok” tabirini kullandı.

Söndürme çalışmalarında rüzgarın yarın suratını kesebileceğini belirten Çavuşoğlu, ‘Yarın için umutluyuz’ Bugün güçlü olduğu halde durdurmayı başardık. Yarın büsbütün denetim altına almayı hedefliyoruz” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, yangınlarda hasar gören ve yıkılması gereken bineler ilgili ise “Tespitlerimize nazaran 1352 ağır hasarlı, yıkılan ya da yıkılması gereken bina var. Kontaklı kısımları saydığımızda bu 2 bin 164 ünite demektir.” tabirlerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu