GündemTüm Haberler

Bir Süpermarket Zinciri Uzaya Tavuk Nugget Göndererek 50. Yılını Kutladı!

Galler merkezli süpermarket zinciri Iceland, 50. yaşını kutlamak için oldukça şaşırtıcı bir yola başvurdu. Süper market zinciri, yarım asrı doldurmalarının şerefine uzaya tavuk nugget gönderdi.

İnsanlar, daha önce uzaya içerisinde ses kayıtlarının olduğu altın plaklardan arabaya kadar birçok enterasan şey gönderdi. Bu enterasan listeye dün bir yenisi daha eklendi. Fakat bu sefer ki muhtemelen aralarında en enterasan olanıydı. Iceland isimli süpermarket, 50. yılını kutlamak için uzaya tavuk nugget gönderdi.

Uzaya Tavuk Nugget Gönderdiler

Galler merkezli süpermarketin uzaya gönderdiği bu nugget, yalnızca 2 saat içerisinde Dünya’dan 33 bin 528 kilometre uzağa gitti. Uzaya tavuk nugget gönderilmesinin nedeni ise marketin en popüler ürünlerinden bir tanesi olmasıydı.

Şirketin Galler’in kuzeyindeki merkez ofisinden -60 derece sıcaklıktaki stratosfere gönderdiği nugget, ulaşabileceği en üst yükseklikten sonra saatte 322 km hızla Dünya‘ya düşmeye başladı. Nugget’ın paraşütü, inişin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için 19 bin metrede devreye girdi.

Nugget’ın ulaştığı yükseklik, 880 bin İzlanda tavuk nugget’ının yüksekliğine eş değer. Süpermarket zinciri Iceland, bir önceki yıla göre %20,1’lik bir büyüme kaydederek felaketlerle dolu 2020 yılını başarılı bir şekilde geçiren nadir şirketler arasında. Iceland‘in ticaret direktörü Andrew Staniland konuşmasında,

“50. yaşımızı kutladığımız 2020 yılı, bizim için önemli bir yıl ve biz de tıpkı karantinada doğum gününü kutlayan herkes gibi kutlama yapacak bir yol bulmak istedik. Ürünlerimizin bu dünyadan olmadığını göstermek için müşterilerimizin en sevdiği ürünlerden bir tanesini uzaya göndermekten daha iyi bir yol yoktu” ifadelerine yer verdi.

Staniland, son zamanlarda herkesin alışveriş yapma yöntemlerinin değiştiğini ve donmuş gıdanın hiç bu kadar popüler olmadığını söyledi. Staniland, 50. yaşlarını müşterileriyle kutlamaya devam edeceklerini söyledi.

Uzaya Tavuk Nugget Gönderdiler

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu