BilimGündem

Bilim Kurulu Toplanıyor 17:30’da Bakan Koca Toplantıyı Başlatacak

Bilim kurulu toplanıyor. Saat 17:30’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca video konferans sistemiyle kameralar karşısına çıkacak. Geçtiğimiz haftasonu (11-12 Nisan) sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından vakalarda düşüş ve iyileşme sayılarında artış gözlemlenmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sürecin devam edeceğini ve haftasonu dışarı çıkma yasağının devam edeceğini duyurdu.

Bilim kurulu toplanıyor 19:00’da Fahrettin Koca Açıklama Yapacak

17:30 da başlayacak toplantıda koronavirüs ile mücadele için yapılan çalışmalar ve çözümler ele alınacak. Virüs hakkında edinilen yeni bilgiler bakana sunulacak ve tedbir alınması gereken sistemler görüşülecek. Bir buçuk saat sürecek toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameralar karşısına geçecek ve kurul toplantısında alınan kararları paylaşacak.

bilim-kurulu-video-konferans

Güncel Rakamların da Açıklanması Bekleniyor

Türkiye’de virüsün ilk çıktığı günden bu güne (13 Nisan 2020) toplam olarak 410.556 COVID-19 testi yapıldı. 410.556 kişi içerisinden 61.049 kişinin test sonucu pozitif çıktı ve koronavirüs taşıdıkları doğrulandı. Virüsün yayılmaya başladığı ilk günden bu güne Türkiye’de 1.296 kişi hayatını kaybetti. 3.957 kişi ise hastalığı yenerek hayata geri döndü.

Her gün düzenli olarak güncel koronavirüs vakalarını paylaşan Bakan Koca’nın bu toplantıdan sonra yapacağı açıklamada güncel verileri de paylaşması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu