GündemTürkiye

Bahçeli: Erken seçim talebi beyhude bir hevestir

Partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda gündeme ait açıklamalarda bulunan MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Erken seçim talebi beyhude bir hevestir. Seçimler 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır.” sözlerini kullandı.

Bahçeli konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye, diğerlerinin yazdığı bölgesel senaryolarda figüran olmayacak kadar pahalı, kıymetli ve güçlü bir ülke; diplomasi geleneği ise dublaja ve suflöre gerek duymayacak kadar esaslı ve derindir. Bize nazaran her cumhuriyet hükümeti, başkentimiz Ankara’yı merkezine alan projeleri cazibe merkezi haline dönüştürmeli, milletimizin yüzlerce yıllık kucaklayıcı kültürü Türkiye’nin etrafında bir çekim alanı oluşturmalıdır.

Çok şükür şu anda olan da budur. Türkiye’yi global projelerin, bölgesel taşeronluğunu yapacak kadar aciz ve prensipsiz bir ülke olarak görenler zillete düşmüş bir avuç kimliksizdir. Ülkemizin milletlerarası toplulukta attığı her adım, ince hesaplar ve derin tahliller sonucudur; ulusal beka ve ulusal prestij, ham hayaller ve kolay meşruiyet arayışlarının üstündedir. Memleketler arası ilgilerin, üzerine hesapsızca atlanarak deneneceği, tutmayınca da “ne yapalım meyyit doğdu” denilerek üstünün toprakla örtüleceği bir ‘mevta’ olmadığı şuuruyla ülkemizin hak ve çıkarları yürekle savunulmaktadır.

Muhalefet bugüne kadar geldiği yolda taviz ve tam teslimiyetle “ölü doğmuş” yahut “çökmeye mahkum” öbür projelerin figüranı olmaya talipken, Cumhur İttifakı dünyanın her köşesinde Türkiye’yi aziz millet varlığının beklentileri doğrultusunda savunmaktadır. Türkiye içte ve dışta var olan meselelerini aşacak çaptadır, cesarettedir, yeterliliktedir. Geçmişte çok daha müşkül durumları aşmayı da başarmıştır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu