GündemKoronavirüsTürkiye

Ali Babacan Koronavirüse Yakalandı!

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Covid-19 testinin pozitif çıktığını bildirdi. Sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Babacan, bir süre ailesiyle birlikte karantinada kalacağını belirtti.

Ali Babacan’ın Covid-19 Testi Pozitif Çıktı

AK Parti‘den istifa ederek Demokrasi ve Atılım Partisi’ni kuran eski bakan Babacan, koronavirüs testinin pozitif çıktığını Twitter’dan yaptığı paylaşım ile duyurdu.

Ali Babacan'ın Covid-19 Testi Pozitif Çıktı

Yapmış olduğu paylaşımda çalışmalarına evden devam edeceğini söyleyen Babacan, 2 gün önce taksicileri ziyaret etmişti.

Taksicilerle Bir Araya Gelmişti

Ali Babacan, son zamanlarda teşkilat çalışmalarına hız vermişti. Ayrıca esnaf ziyaretlerine de ağırlık veren Babacan, 2 gün önce Ankara’nın Dikmen ilçesindeki taksicilerle bir araya gelip sohbet etmiş, sokağa çıkarak vatandaşlarla buluşmuştu. Ayrıca Çankaya Belediyesi Akpınar Mahalle Muhtarlığı ve pazar yerini de ziyaret etmişti.

Taksicilerle Bir Araya Gelmişti

 

Ali Babacan Kimdir?

Ali Babacan, 4 Nisan 1967’de Ankara’da doğdu. 1985’te TED Ankara Koleji’ni birincilikle bitirerek Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)’ni kazandı.ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1989’da birincilikle mezun oldu. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi ve MKYK üyesi oldu. 58. ve 59. hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 60. Hükümet’te ise Dışişleri Bakanı ve Avrupa Birliği ile müzakerelerde Başmüzakereci olarak görev yapmaktaydı. Egemen Bağış’ın Devlet Bakanı ve Başmüzakereci konumuna getirilmesinin akabinde sadece Dışişleri Bakanı olarak bir süre görevine devam etti. 1 Mayıs 2009’da gerçekleşen kabine değişikliğinden sonra Dışişleri Bakanlığı’nı Ahmet Davutoğlu’na devretti.

1 Mayıs 2009 tarihinden sonra Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak hükümetlerde görev yaptı. 28 Ağustos 2015 tarihinde başbakan yardımcılığı görevini Cevdet Yılmaz’a devretti. II. Davutoğlu hükümeti döneminde başbakan danışmanlığı yaptı.2018 yılının Haziran ayında yapılan genel seçimler için milletvekili adaylığı başvurusu yapmadı. 8 Temmuz 2019’da kurucusu olduğu AK Parti’den istifa etti. 2020 yılında ise kendi genel başkanlığını yaptığı DEVA Partisi’ni kurdu.

Ali Babacan, Ülkü Zeynep Babacan ile 1995’te evlendi ve bu evlilikten 3 çocukları meydana geldi; Fatma Dilara, Mustafa Kerem ve Hilmi Emir.

Ali Babacan'ın ailesi

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu