GündemTürkiye

Albayrak’ın istifası kabul edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük idare ıslahatı olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişinin akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesini kurarak milletin takdirine sunduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabinede yer verilen bakanların 10 Temmuz 2018’de Meclis’te yemin ederek resmen vazifelerine başladıkları, daha evvelki hükümette Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak’ın Cumhuriyet’in 66’ncı hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bölgesel ve global siyasi krizlere ek olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi önemli ekonomik sorunlar yaşadığı bir periyotta, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın uğraşlarıyla ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın muvaffakiyetleri Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

Bilindiği üzere 8 Kasım 2020 Pazar akşamı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, toplumsal medya hesaplarından birinde, sıhhat nedenleriyle misyondan affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan kıymetlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın misyondan af talebi kabul edilmiştir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu