GündemTürkiye

Akşener: Katiyetle o parayı ödemeyeceğiz

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Osman Gürün’ü ziyaretinin akabinde soruları yanıtlayan Akşener, Kanal İstanbul’un ihalesi için muhalefetin telaffuzlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temel atma merasiminde reaksiyon gösterdiğinih hatırlatılması üzerine, kelamlarının ardında olduğunu söyledi.

Akşener, “Ben kendi partim ismine tekrar söyleyeyim. Yerli ve yabancı tüm şirketlere sesleniyorum; bu ihalenin içinde yer alanlar, katiyen biz birinci seçimde iktidar olacağız ve mutlaka o paraları ödemeyeceğiz. Şimdiden bilin.” diye konuştu.

Marmaris’teki orman yangını

Marmaris’te çıkan orman yangınını da kıymetlendiren Akşener, bir arkadaşından duyduğu “akıllı yangın” kelamının güzeline giden bir tabir olduğunu söyledi.

Tatil bölgelerinde çıkan yangınları da “akıllı yangın” diye niteleyen Akşener, “Bu akıllı yangınlar tatil yerlerinde çok sık başımıza gelen, söndürülmesinde nedense ekseriyetle meseleler olan ve yeteri ölçüde yandıktan sonra söndürülen yangınlar. Biz bunların peşinde olacağız. Bir şehidimiz var. Allah yerini cennet etsin kardeşimizin.” biçiminde konuştu.

Akşener, daha sonra İsmet İnönü Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.​​​​​​​

Marmaris’teki esnaf ziyareti programı

Beraberindeki partililerle Marmaris ilçesine geçen Akşener, Yeni Yol Caddesi’nde ziyaret ettiği birtakım esnafla sohbet etti. Burada kendisini bekleyen partililere de hitap eden Akşener, Türkiye’de geçim külfeti yaşandığını ve bu mevzuda çok sayıda şikayet aldığını ileri sürdü.

Meral Akşener, Marmaris ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında hayatını kaybeden orman personeli Görkem Hasdemir’in ailesinin yaşadığı Köyceğiz ilçesi Gelişim Mahallesi’ndeki meskenini de ziyaret ederek yakınlarına başsağlığı diledi.

Akşener’e ziyaretlerinde GÜZEL Parti Genel Lider Yardımcıları Koray Aydın ve Ümit Dikbayır da eşlik etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu