GündemMagazinTüm Haberler

Acun Ilıcalı Yeni Dijital Platformu Exxen’i Duyurdu!

Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde yeni dijital platformu Exxen’i duyurdu. Platform duyurulur duyurulmaz içerikler ile ilgili de ipuçları ve açıklamalar gelmeye başladı. Bu yazımızda "Exxen Nedir?" ve "Exxen Hangi Programları İçerecek" sorularına cevap vereceğiz.

Dijitalleşmeyle birlikte televizyonculuğun da bir noktada bu sürece uyum sağlamak durumunda kalacağı ve güncelleneceği uzun zamandır gündemdeydi. Günceli yakalamayı amaçlayan Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde yeni dijital platformu Exxen’i duyurarak platformu resmiyete kavuşturdu. Peki Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de izleyiciler ne izleyecek? Platform Netflix, BluTV gibi popüler platformların arasına ne gibi dizi, film ve programlarla dahil olacak?

Exxen Nedir?

Exxen tıpkı Prime Video, Netflix ve BluTV gibi çeşitli içerikler sunacak bir platform. Acun Ilıcalı, konuyla ilgili katıldığı bir programda,

“Televizyonculukta hayallerimizin hepsini gerçekleştirecek durumda değiliz.” ifadelerini kullanarak dijitalin bu hayalleri gerçekleştirmeye olanak sağlayabileceğini ifade etti.

Exxen’in ziyarete açılan bir web sitesi mevcut ama henüz site aktif kullanıma açılmadı. Sitede yalnızca dev bir Exxen logosu ve sosyal medya hesapları dışında bir içerik mevcut değil.

Exxen Genç Kitleyi Hedefliyor

Acun Ilıcalı, bu sene gençler tarafından Survivor’a verilen tepkilerden hayli memnundu. Hatta acun medya gençleri olaya daha çok dahil edebilmek için sosyal medyayı aktif bir şekilde kullandı, bunu her fırsatta dile getirdi ve hatta Instagram’da canlı yayın rekoru kırdı. Şu an ise Acun Ilıcalı birlikte canlı yayın rekoru kırdıkları o genç kitleyi onlara özel içeriklerle dolu bir platformda toplamak istiyor. Tabii ki genç kitleyi toplamak için en önemli püf nokta platformun kapsayacağı içerikler.

Her ne kadar henüz net açıklamalar yapılmasa da Acun Ilıcalı, platformda yer alacak içeriklere dair bazı tüyolar verdi. Ilıcalı, özellikle hayalini kurduğu özel bir proje olduğundan bahsetti. Bu sürpriz program dışında Türkiye’nin en iyi modellerini seçecekleri yeni bir konsept için de çalıştıklarını belirtti. Ayrıca Ilıcalı platformda belgesellerin de yer alacağını söyledi. Ilıcalı, bu belgesellere örnek olarak Dumlupınar belgeselini verdi.

Aynı zamanda platformda Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç gibi isimlerin film projelerinin de yer alacağı konuşuluyor fakat bu da henüz teyit edilmiş bir bilgi değil.

Exxen Genç Kitleyi Hedefliyor

 

Kısa İçerikler Olacak

Acun Ilıcalı’nın Exxen’e dair değindiği bir diğer nokta ise televizyona dair herkesin en büyük şikayetlerinden biri olan “süre” konusu oldu. Ilıcalı, televizyonun reklam ve ekonomik gerekçeler sebebiyle izin vermediği 20 ya da 40 dakikalık kısa içerikleri yeni platformunda özgürce yapabileceğini belirtti.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu