Gündem

1 Haziranda Okullar Açılıyor Ama…

1 haziranda okullar açılıyor.  Koronavirüs bulaşma riskinden dolayı dünya geneli eğitime ara verilmişti. Alınan son kararda ilk olarak 8. ve 12. sınıflar 1 Haziranda tekrar okula başlayacak. Bu öğrenciler için sınav yapılmayacak ayrıca okula devam zorunluluğu da olmayacak. 16 Marttan bugüne kadar verilen eğitime 1 haziranda devam edilmeye başlanacak. Gerekli tüm önlemler ve sosyal mesafe kuralları geçerli olacak. Okulların kontrolü milli eğitim bakanlığı ve sağlık bakanlığı tarafından yapılacak.

liseler-açılıyor

1 Haziranda Okullar Açılıyor Fakat Normal Ders Olmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısında bu konularla ilgili önerileri dinlemişti. Alınan karara göre sınava girecek olan 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri için 1 haziranda okullar açılıyor. Devam zorunluluğu olmayacak ve bu sene sınıfta kalma olmayacak. Herkes sınıfı geçecek ve herkes mezun olacak. 7 Haziranda yapılacak olan LGS, en geç 2 hafta ertelenebilecek ve temmuza sarkıtılmayacak. Temmuz sonunda yapılacak olan YKS ise daha öne çekilecek. Derslerde ise psikososyal eğitimler verilecek.

lgs-ve-yks-erkene-alınacak

Lise 1-2-3 öğrencilerinin ise ne zaman okula başlayacağı henüz kesinleşmedi. Koronavirüs salgınında vaka eğim tablosuna göre 1 hazirana gelmeden bu öğrenciler için karar verilecek. Yaşlarından dolayı sosyal mesafe kurallarına uyamayacakları için kademeli olarak eğitime başlanması kabul edildi. Okulların açılması ile ilgili bildirgede ana okulları ve ilkokulları bulunmuyor. İlkokul öğrencileri eğitime devam etmeyecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu