Ekonomi

Türkiye’den Çin’e gidecek birinci ihracat treni yarın yola çıkıyor

İstanbul’dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tarafından uğurlanacak tren toplam 8 bin 693 kilometre yol kat ederek, Marmaray, BTK Demiryolu Sınırı üzerinden yol alacak.

TÜRKİYE’DEN ÇİN’E İHRAÇ YÜKÜ TAŞINACAK

TCDD Nakliyat AŞ’den yapılan açıklamaya nazaran, birincisi Kasım 2019 tarihinde Çin’den Avrupa’ya ulaşan transit trenin yanı sıra Çin ile Türkiye ve Avrupa sınırında muvaffakiyetle toplam 10 blok tren işletildi. Bu sefer Türkiye’den Çin’e ihraç yükü taşıyan birinci tren, yarın İstanbul’dan hareket edecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yarın saat 14.00’te Marmaray’dan geçmesi planlanan treni Kazlıçeşme İstasyonu’nda uğurlayacak.

“TREN, AHILKELEK İSTASYONU’NDAN YURT DIŞINA ÇIKACAK”

İhraç treni Türkiye-Çin parkurunda uzun bir güzergah izleyecek. Türkiye içinde İstanbul (Marmaray)-Köseköy-Ankara-Sivas-Kars çizgisini izleyecek tren, Ahılkelek İstasyonu’ndan yurt dışına çıkış yapacak.

“TRENİN SEYAHATİ ÇİN’İN Xİ’AN KENTİNDE SON BULACAK”

Yurt dışı parkurunda ise sırasıyla Gürcistan-Azerbaycan-Hazar Denizi Geçişi-Kazakistan ve Çin’in Xi’an kentinde seyahati son bulacak tren, toplamda 42 konteyner içinde beyaz eşya (buzdolabı) taşıyacak.

ÇİN’E 12 GÜNDE VARACAK

TCDD Nakliyecilik AŞ ve resmi “forwarder firması” olan Pasifik Eurasia iş birliğiyle ilerletilecek tren, toplamda 8 bin 693 kilometre yol kat edecek, 2 kıta, 2 deniz ve 5 ülke geçerek yükünü Çin’e 12 günde ulaştıracak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu