Ekonomi

Tüketici artık de ‘gramaj oyunu’ ile karşı karşıya

Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Lideri Neşet Gündüz, pandemi sürecinde fahiş fiyat artışının akabinde artık de birden fazla eserin gramajının düşürülmesi ile ilgili “Bu bir hatadır ve şikayet edilmelidir.” dedi.

Koronavirüs sürecinde yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında kimi satıcılar, elindeki eserleri fahiş fiyatlara satmaya başladı. Tüketicilerin şikayetleri üzerine olaya müdahale eden Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı incelemeler sonucu kimi işletmelere ceza kesildi.

“FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARINI TİCARET VİLAYET MÜDÜRLÜKLERİNE VE ZABITAYA BİLDİRMELİ”

Gündüz, “Pandemi sürecinde kimi eserlerin fiyatlarının çok artması ve stok yapılması en çok gelen şikayetlerden biriydi. Bakanlığımız şikayetler üzerine bununla ilgili tedbir alarak önüne geçmiştir. Tüketici fahiş fiyat artışlarını Ticaret Vilayet Müdürlüklerine ve zabıtaya bildirmeli.” formunda bilgi verdi.

“SON OYUN, GRAMAJ EKSİKLİĞİ”

Tüketicilerin fahiş formda fiyatı yükselen eserleri fotoğraflayıp şikayette bulunması gerektiğini belirten Gündüz, “Son oynanan oyun ise gramaj eksikliği. Tüketici aldığı paketlerin eksildiğini görüyor. Eserlerin fiyatları tıpkı, fakat gramajı düşük. Bu da bir kabahattir ve şikayet edilmelidir. Satış yapan iş sahipleri ise stok yapmadıklarını, eserlerin esasen stoklarında olduğunu söylüyor. Bakanlığın bu bahisteki yönetmeliğe nazaran deponuzdaki eserlerin 5 yıl içerisindeki hareketi neyse bugün de tıpkı hareketin olması lazım. Tüketiciler simsarların bu oyunlarına gelmesin.” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu